poniedziałek 27.01.2020

Imieniny: Anieli Jerzego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Seniorzy z gminy Malczyce świętowali w Wilczkowie

Seniorzy z gminy Malczyce świętowali w Wilczkowie

30.11. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Dzisiaj seniorzy z gminy Malczyce wspólnie bawili się na balu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek  Kultury oraz Gminę Malczyce.

Dzień Seniora odbył się w świetlicy wiejskiej w Wilczkowie.  Wspólne świętowanie rozpoczęła Magdalena Kożuszko, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, witając  seniorów, włodarza gminy Piotra Frankowskiego, sołtysa wsi Katarzynę Obłońską oraz ks. dziekana Jarosława Witoszyńskiego.

-Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło powitać wszystkich Państwa na  trzecim Gminnym Dniu Seniora. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować, że przybyli Państwo tak licznie, chciałabym  podziękować Paniom, które pomogły w przygotowaniu dzisiejszego święta (...). Dziękuję również moim pracownikom, biblioteki, ośrodka kultury oraz świetlic wiejskich, którzy będą dzisiaj państwa obsługiwać. Życzę dobrej zabawy, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Seniora, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, szacunku – powitała seniorów Magdalena Kożuszko.

Życzenia złożył również wójt Piotr Fankowski: – Drodzy Seniorzy gminy Malczyce! Chciałbym bardzo serdecznie Was tutaj dzisiaj powitać, złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Podczas takich świąt solenizantom, którymi dzisiaj jesteście, życzy się przede wszystkim zdrowia, pomyślności w życiu, spełnienia marzeń. Dzień Seniora w gminie Malczyce obchodzony jest od trzech lat, na terenie gminy Malczyce w chwili obecnej żyje około ponad 900 osób, które ukończyły 60 lat - mówił wójt.

Z kolei ksiądz Jarosław Witoszyński, z uśmiechem, wytłumaczył dlaczego i on powoli czuje się seniorem:  - W ostatnim czasie uczęszczałem na rehabilitację i lekarz zalecił mi kupienie takich drewnianych wałeczków do masażu stóp. I podczas odwiedzin chorych, które należą do praktyk księdza, te spotkania kojarzą mi się właśnie z tymi drewnianymi przedmiotami do masażu. Teraz mogę stwierdzić, że czuję się seniorem. Duchowny poinformował również, że ks. diecezjalny dał wszystkim dyspensę do zabawy i jedzenia mięsa. - Tak więc spokojnie, bez wyrzutów sumienia, bawcie się i kosztuje potraw - mówił ksiądz.

O oprawę muzyczną zadbał Bogdan Sulkowski, który wie jakie utwory lubią seniorzy.

Impreza trwała do godziny 22:00. Wszyscy uczestnicy z widocznym zadowoleniem i w rytmicznych podskokach opuszczali salę świetlicy.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wszystkiego dobrego dla wszystkich z tej imprezki .
Widzę sporo swoich znajomych .
I są też moje koleżanki z klasy i ze szkoły nr 1 w Malczycach.
Bardzo fajnie,że ktoś dba o rozrywkę dla Seniorów.
Brawo za inicjatywę .ZZ

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak na ponad 900 seniorów w gminie, to slabiutko z frekwencja.

This comment was minimized by the moderator on the site

no trudno żeby wszyscy przyszli zastanów się

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację