ŚKP - nowe przystanki i zmiany na prośby mieszkańców

ŚKP - nowe przystanki i zmiany na prośby mieszkańców

08.02. 2019

Na prośby mieszkańców zarząd Średzkiej Komunikacji Publicznej wprowadził zmiany w kursach we Wrocisławicach, Pęczkowie oraz Bukówku. 

 

 

Dodatkowy przystanek osiedle we Wrocisławicach

W odpowiedzi na pismo mieszkańców, korzystających z linii nr 8 w sprawie uruchomienia dodatkowego przystanku na osiedlu we Wrocisławicach w imieniu Średzkiej Komunikacji Publicznej, informuję, iż sprawa ta została pozytywnie rozpatrzona i przy okazji reorganizacji rozkładów jazdy linii nr 8 w miesiącu grudniu, przystanek Wrocisławice-Osiedle pojawił się na rozkładach. 

Przystanek na wysokości krzyża "na żądanie"

Jeżeli chodzi o utworzenie dodatkowego przystanku autobusowego na początku miejscowości na wysokości krzyża w rozkładach jazdy będzie figurował jako przystanek „na żądanie”. Średzka Komunikacja Publiczna obejmuję swoim zasięgiem gminę Środa Śląska, dlatego też przystanek autobusowy w Chełmie nie znajduje się na mapie rozkładów jazdy. 

Jeżeli chodzi o osoby zamieszkujące pod adresem Wrocisławice 50, to możliwe jest skierowanie tam połączeń ŚKP pod warunkiem deklaracji wykupu biletów okresowych.

Przyśpieszenie kursów w miejscowościach Pęczków, Wrocisławice, Bukówek. 
Odnoszą się do prośby mieszkańców miejscowości: Pęczkowa, Wrocisławic i Bukówka odnośnie przyspieszenia kursu z godz. 6.35 na 6.25 oraz z godz. 16.40 na godz. 16-16.10, proponowana zmiana będzie możliwa nie wcześniej niż w miesiącu marcu. Jest to uwarunkowane zmianą rozkładów jazdy Kolei Dolnośląskich.

Dodatkowe połączenia w Pęczkowie, powstaną po szczegółowej analizie 

Jeżeli chodzi o uruchomienie dodatkowych połączeń do miejscowości Pęczków ok. godz. 9 i 11, będzie to możliwe po szczegółowej analizie ankiet oraz imiennej deklaracji osób zainteresowanych.  

(śkp) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mireczki, takie pytanie mam.

Czy coś ciekawego dziś na mieście się dzieje?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację