Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

"Skrzyżowanie należy jak najszybciej przebudować"

"Skrzyżowanie należy jak najszybciej przebudować"

23.05. 2018

Droga Redakcjo! Proszę was o interwencję w sprawie jednego z nowych skrzyżowań, które pojawiło się niedawno w okolicy Środy Śląskiej.

 

Chodzi o zjazd na z drogi krajowej 94 w kierunku ulicy Innowacji. W miejscu, gdzie kilkadziesiąt metrów wcześniej droga dwupasmowa przechodzi z powrotem w drogę jednopasmową.

Skrzyżowanie zostało uruchomione w zeszłym roku i od tego czasu regularnie, nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, dochodzi tam do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Rozpędzone samochody jadące w kierunku Środy Śląskiej, po zjechaniu na jeden pas, z powodu samochodów skręcających w tym miejscu w prawo, gwałtownie hamują (często zupełnie się zatrzymując).

Skrzyżowanie jest tak wyprofilowane, że aby samochód mógł w tym miejscu skręcić musi ograniczyć swoją prędkość niemal do zera.

Nie bez znaczenia pozostaje też fatalny stan nawierzchni w tym miejscu.

Jedynie kwestią czasu jest to, że dojedzie tam do wypadku, który będzie tragiczny w skutkach. Skrzyżowania tego typu, gdzie nie ma możliwości awaryjnego ominięcia stojącego pojazdu powinny być wyposażone w pasy zjazdowe.

Ograniczenie prędkości w tym miejscu nie rozwiąże problemu, a jedynie go zamaskuje. Nie jest to więc rozwiązanie, które usuwa przyczynę problemu (fatalnie zaprojektowane skrzyżowanie), a jedynie zdejmie odpowiedzialność z osób projektujących ten obszar drogi.

Skrzyżowanie należy jak najszybciej przebudować, a do tego czasu, ze względów bezpieczeństwa, powinno być one wyłączone z ruchu. Rozwiązanie to może nie jest najbardziej popularne, ale jest jedynym logicznym wyjściem z obecnej sytuacji, która stwarza niebezpieczeństwo dla nas wszystkich.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za Państwa wsparcie w tej sprawie.
Czytelnik
(wszelkie dane do wiadomości redakcji)

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…