sobota 08.08.2020

Imieniny: Cypriana Dominika

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Spotkanie z Andersenem w średzkiej bibliotece

Spotkanie z Andersenem w średzkiej bibliotece

03.04. 2019

Hans Christian Andersen to pisarz, który stworzył cudowny magiczny świat, a baśnie takie jak „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa śniegu” czy „Calineczka” zna prawdopodobnie każdy. 

Swoją wiedzą na temat książek i osoby autora mogli podzielić się uczestnicy konkursu pn. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”, który odbył się 18 marca br. w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej. Pierwsze miejsce otrzymała Hanna Suszycka, drugie przypadło Anastazji Wronkowskiej, Monice Bielskiej oraz Joannie Rogali, na podium znaleźli się również Paweł Bała i Paweł Stanclik, którzy zajęli trzecie miejsce. Karolina Załęska – Błądek, opiekun Działu Dziecięcego BP zorganizowała również konkurs plastyczny, którego wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Bianka Borowska, II miejsce Jakub Buczyński i Maja Prysak III miejsce Milena Rudy i Zuzanna Dziadura.

Jednak nie był to koniec spotkania z lubianym przez dzieci pisarzem. W bibliotece zorganizowano także „Noc z Andersenem” - cykliczne spotkanie pełne baśni, magii, tajemnic i pięknych historii odbyło się 29 marca w godz.: 18:00 - 23:30. W czwartkowy wieczór około 30 dzieciaków, za sprawą pokazu naukowego Wojciecha Galackiego poznała tajniki chemii i fizyki. Podczas spotkania wyjaśniono pojęcia energii, magnezu oraz obserwowano doświadczenia z ciekłym azotem. Spędziły także miło czas odpowiadając na pytania opiekunek dotyczące przeczytanych baśni.

Następnie przyszedł czas na wieczorny spacer po mieście. Młodzi uczestnicy, pod bacznym okiem opiekunów oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej, przemierzając ulice miasta rozwiązywali zagadki, aby w efekcie odnaleźć ukryty latający kufer Andersena. Po tej wyczerpującej wyprawie, czekał na wszystkich poczęstunek. Na stole pojawiło się to, co dzieci lubią najbardziej - pizza, ciepła i pachnąca.

Po poczęstunku, za sprawą Magdaleny Jankowskiej obyły się warsztaty plastyczne z masą Slime. W programie był również seans filmowy w średzkim Kinie Cyfrowym oraz głośne czytanie baśni.  

Połowa milusińskich została w bibliotece, gdzie na materacach, pomiędzy regałami pełnymi książek, spędziła tę wyjątkową noc. Cóż to była za przygoda!

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ciekawe czy wojewódzki Sanepid da mandaty tym na zdjęciu którzy w sklepie nie mieli maseczek i nie z...
To znowu ten hejter.Stale ten sam IP. i ta sama głupota.
A czy w domach kultury alternatywnej można pić zwykła wóde czy alternatywną.A jeżeli to jaką.
Widzę ,że patologia też tutaj pisze,ale czy z kryminału?Mają tam komputery.

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…