Wydrukuj tę stronę
Sprawca włamań i kradzieży - zatrzymany

Sprawca włamań i kradzieży - zatrzymany

13.05. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Do policyjnego aresztu trafił 56-letni mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych jednego z nieczynnych zakładów na terenie gminy Kostomłoty i kradzieżą jego wyposażenia.

  • Na podstawie uzyskanych informacji średzcy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do budynku nieczynnego zakładu oraz kradzież jego wyposażenia. Podczas dalszych czynności oraz przeszukań pomieszczeń policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 56-latek trafił do policyjnego aresztu - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska. 
  • Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy udowodnili zatrzymanemu dwa przestępstwa przeciwko mieniu. Ustalili, iż mężczyzna dwukrotnie włamywał się do tego samego obiektu.

- Jego łupem padł sprzęt RTV i AGD, zegarek, laptop oraz różnego rodzaju narzędzia, na łączną sumę blisko 15 tysięcy złotych - wyjaśnia policjantka, która podkreśla, że przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne