Wydrukuj tę stronę
Średzcy policjanci wyeliminowali z rynku kilkaset porcji narkotyków

Średzcy policjanci wyeliminowali z rynku kilkaset porcji narkotyków

08.07. 2020

Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mieszkaniec powiatu średzkiego, który odpowie za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci w wyniku realizowanych czynności uzyskali informację, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego może znajdować się plantacja marihuany. Już pierwsze działania na miejscu pokazały, że podejrzenia funkcjonariuszy są zasadne. Na widok policjantów mężczyzna znajdujący się na posesji rzucił się do ucieczki. Jednak chwilę później był już w rękach policjantów. 25-latek tłumaczył, że kiedy zauważył mundurowych, zestresował się. W jego samochodzie znaleziono wagę elektroniczną oraz dwa młynki do rozdrabniania marihuany.

Podczas sprawdzania posesji w namiocie foliowym policjanci ujawnili cztery sadzonki ziela konopi innej niż włókniste, której uprawa jest zabroniona. W znajdującym się wewnątrz namiotu wiaderku śledczy znaleźli dwa woreczki foliowe, w których znajdowały się kryształki w kolorze białym i brązowym. Ponadto zabezpieczono kolejną wagę elektroniczną, laptop oraz telefon komórkowy.

W wyniku dalszych czynności na miejscu policjanci zatrzymali drugą osobę. Sprawdzając pomieszczenia gospodarcze mundurowi zauważyli schowanego za zdemontowanymi oknami opartymi o ścianę mężczyznę. 32-latek podczas sprawdzania zajmowanych przez niego pomieszczeń zaczął zachowywać się agresywnie, ubliżał funkcjonariuszom oraz groził pozbawieniem życia. Naruszył też nietykalność cielesną jednego z mundurowych kopiąc go w plecy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pakiety pustych woreczków foliowych z zapięciem strunowym, kolejne narkotyki oraz blisko 15 tys. zł.

Przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone przez śledczych substancje to środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Policjanci tym samym wyeliminowali z rynku blisko 500 porcji amfetaminy, ponad 200 porcji marihuany oraz niewielkie ilości MDMA.

Obaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili starszemu z mężczyzn, który już w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe, cztery zarzuty. Podejrzany odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

32-latek poniesie również konsekwencje swojego agresywnego zachowania wobec interweniujących funkcjonariuszy. Odpowie za znieważenie policjantów podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych i za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich oraz grożenie mu pozbawieniem życia.

Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

narkotyki 07.07.2020 4

narkotyki 07.07.2020 2