sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Średzkie Centrum Zdrowia oficjalnie otwarte! Od 1 lipca będzie przyjmować pacjentów
Oficjalnego otwarcia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Środzie Śląskiej dokonali dzisiaj przedstawiciele powiatu oraz zaproszeni goście. Wydarzeniu towarzyszył I Powiatowy Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Zebranych gości przywitał wicestarosta Sebastian Burdzy, który podkreślił historyczną rangę wydarzenia i podziękował radnym powiatowym oraz osobom zaangażowanym w odzyskiwanie budynku szpitala. Całą historię przybliżył starosta Krzysztof Szałankiewicz. - Budynek został sprzedany w 2012 roku podmiotowi prywatnemu, który nie wywiązał się z umowy. Osiem lat później wraz z radnymi zdecydowaliśmy, że będziemy walczyć o reaktywację usług medycznych w powiecie. W 2019 roku na nadzwyczajnej sesji rady jednogłośnie podjęliśmy uchwałę o wykupie budynku, a w styczniu kolejnego roku doszło do transakcji. To było podstawą do stworzenia SPZOZu, przed którym dzisiaj stoimy - mówił starosta.

Następnie głos zabrała dyrektorka placówki Joanna Waluchowska, która opowiedziała o planach i perspektywach rozwoju Średzkiego Centrum Zdrowia. - Obecnie trwa postępowanie konkursowe poprzedzające zawarcie umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach poradni onkologicznej. Rozstrzygnięcie postępowania nastąpi 15 lipca i wówczas dowiemy się, czy będziemy mogli przyjmować pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Jednocześnie prowadzone są inwestycje w ramach drugiego etapu modernizacji i dostosowania poszczególnych pięter naszego budynku pod działalność stacjonarną. Planujemy uruchomienie oddziału opieki długoterminowej i hospicjum stacjonarnego, uzupełnione o poradnię medycyny paliatywnej. Trwają również prace koncepcyjne i planistyczne pod trzeci etap inwestycji, w której to utworzony będzie oddział chirurgii jednego dnia z blokiem operacyjnym, na którym będą wykonywane procedury zabiegowe z zakresu ortopedii - mówiła dyrektorka. Zaznaczyła również, że nie jest to koniec planów na rozwój Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Środzie Śląskiej. Po wszystkich przemówieniach wicestarosta zaprosił powiatowych radnych oraz gości do symbolicznego przecięcia wstęgi.

Na oficjalnym otwarciu pojawili się przedstawiciele lokalnych i wojewódzkich samorządów, a także firm i organizacji, m.in. przewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego Andrzej Jaroch, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, poseł Paweł Hreniak, wójtowie gmin, radni Rady Powiatu w Środzie Śląskiej, przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, lekarze z placówek działających na terenie powiatu oraz przedstawiciele wykonawcy remontu.

Wydarzeniu towarzyszył I Powiatowy Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia. W jego ramach mieszkańcy powiatu przez kilka godzin mogli korzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych, a także konsultacji medycznych i porad specjalistów.

SPZOZ Średzkie Centrum Zdrowia w Środzie Śląskiej swoją działalność medyczną w ramach kontraktu z NFZ rozpocznie w piątek 1 lipca.

Tego dnia Ambulatorium Chirurgiczne będzie czynne w godzinach 8.00 - 18:00. Szczegółowy harmonogram pracy poradni będzie można sprawdzić już wkrótce na stronie internetowej placówki.

Powiat Średzki - RFP

Media

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 2 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…