niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Włamali się do jednego ze średzkich barów, ukradli głośnik i kasetkę z pieniędzmi

Cz, 26.08.2021 18:20
 •  

Średzcy policjanci otrzymali w nocy zgłoszenie o włamaniu do lokalu gastronomicznego na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że sprawcy dostali się do jego wnętrza poprzez wybicie szyby, skąd następnie zabrali głośnik oraz kasetkę z pieniędzmi. Ponadto w pobliskim lokalu funkcjonariusze również ujawnili uszkodzoną witrynę sklepową.


Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. Jednocześnie policjanci sprawdzali teren miasta. Na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z przestępstwami. Osoby te były wyraźnie nietrzeźwe, nie odpowiadały na pytania mundurowych i zachowywały się wobec nich arogancko. Jak się okazało byli to mieszkańcy Wrocławia w wieku 41 i 36 lat, wcześniej już karani za przestępstwa.

W związku z podejrzeniem, iż są to sprawcy włamania i kradzieży oraz uszkodzenia mienia, mundurowi zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili do jednostki Policji. Tam sprawdzili ich stan trzeźwości. Obaj znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu, mieli 1,5 i 2 promile alkoholu  w organizmie.

Podczas czynności okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają  na swoim koncie kolejne przestępstwo. Policjanci przedstawili im łącznie trzy zarzuty. Odpowiedzą za włamanie do lokalu gastronomicznego oraz kradzież głośnika i kasetki z zawartością pieniędzy, powodując straty w wysokości 1500 złotych.

Ponadto usłyszeli zarzut uszkodzenia szyby w witrynie sklepu na kwotę 3500 złotych poprzez jej częściowe wybicie oraz uszkodzenie plastikowych wewnętrznych elementów samochodu marki Seat. Jak się bowiem okazało 36 i 41-latek podczas swojej nocnej wędrówki po mieście weszli do otwartego samochodu, którego właściciel nie zamknął, a następnie plądrując jego wnętrze uszkodzili plastikowe elementy karoserii. W tym przypadku spowodowali straty na kwotę 500 złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

431 98560

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 3


Najnowsze komentarze

 • Michał powiedział(a) Więcej
  Widać że wojt nietutejszy skoro największego komucha wstrętnego mianuje rektorem. Brak słów!  godzinę temu.
 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  2 godziny temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 2 godziny temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…