sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana


Potrzebna pomoc dla pogorzelców-społeczników ze Środy Śląskiej

Potrzebna pomoc dla pogorzelców-społeczników ze Środy Śląskiej

Pt, 03.09.2021 10:59

W czwartek 2 września w domu jednorodzinnym Agnieszki i Maćka Kogutków wybuchł pożar. Znajomi rodziny proszą o pomoc dla lokalnych społecznych działaczy.


Agnieszka i Maciej od wielu lat działają na rzecz innych i angażują się w różne akcje charytatywne. Prowadzą zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży oraz organizują półkolonie i ferie. Pani Agnieszka aktywnie uczestniczy w corocznej akcji “Szlachetnej Paczki” na naszym terenie. Dziś małżeństwo potrzebuje naszej pomocy. - Staję przed Wami w prywatnej sprawie. Dotknęła nas dziś niecodzienna sytuacja. Nasz dom uległ zniszczeniu na skutek pożaru. Rozmiar strat poznamy po wizycie elektryków i hydraulików, ale już wiemy, że nasze oszczędności nie wystarczą na najpotrzebniejsze rzeczy, a okrojone wypłaty z okresów pandemii nie pozwolą w zaciągnięciu logicznego kredytu na remont - napisała pani Agnieszka w mediach społecznościowych.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa kotłownia wraz z piecem CO, bojlerem oraz instalacją elektryczną z rozdzielnią na cały dom. Wysoka temperatura rozszczelniła rury centralnego ogrzewania oraz instalację wody pitnej. Do wymiany są drzwi wejściowe oraz okna, które zostały wybite podczas akcji pożarniczo-ratunkowej. - Szybka reakcja sąsiadów oraz błyskawiczna akcja strażaków sprawiły, że na szczęście nie spalił się cały dom, a oparzenia gospodarza są tylko powierzchowne i nie wymagają hospitalizacji - poinformowała znajoma rodziny.

Obecnie w domu nie ma prądu ani wody. Wymiana drzwi i okien jest pilna, aby rodzina mogła z powrotem w nim zamieszkać. Zakup pieca jest niezbędny przed okresem grzewczym. Pozostałe szkody (zalane podłogi, przypalone sufity i ściany) rodzina będzie naprawiać w swoim czasie.

Aby wesprzeć poszkodowaną rodzinę powstała zbiórka: https://zrzutka.pl/x27vms. Można bezpośrednio wpłacić na nią wybraną kwotę lub wcześniej wziąć udział w licytacji na facebookowej grupie Licytacje - na pomoc po pożarze lokalnym społecznikom Agnieszce i Maćkowi. W akcję zaangażowało się wielu mieszkańców powiatu, więc przedmiotów wystawionych na licytacje jest sporo. 

Pomóżmy tym, którzy zawsze pomagali nam.

OLO

 • 2
 • 3
 • 0
 • 0
 • 8
 • 3

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 2 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…