wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kolonie w górskim klimaciePodczas wyjazdu organizowanego przez średzkie Oratorium dzieci mogły wspólnie spędzić czas, wędrować po górach oraz brać udział w zajęciach przygotowanych przez animatorów.


Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


W dniach 31.07 - 07.08 udaliśmy się na kolonie dla dzieci do Szklarskiej Poręby. Poza aktywnym odpoczynkiem i świetną zabawą nie zabrakło również czasu na rozwój osobisty, pracę w grupach oraz poznawanie siebie samych i rówieśników.

Już pierwszego dnia podzieliśmy się na trzy grupy, w których podczas całego wyjazdu zbieraliśmy punkty za wykonywane zadania: prezentacja  grupy, zachowanie porządku, stworzenie flagi, zbudowanie własnej maskotki i opowiedzenie jej wspaniałej backstory. Zapoczątkowaliśmy również naszą cowieczorną tradycję, jaką było wspólne czytanie książki pt. „Wojna Trzech Światów”. Poniedziałkowy spacer pozwolił nam poznać okolicę. Budynek, w którym mieliśmy spędzić następny tydzień, ulokowany była na zboczu góry w środku lasu. Nieco dalej znajdowała się przytulna altanka, w której kilka dni później odbył się wielki finał.

Sporo wrażeń podczas wyjazdu dostarczyła nam wycieczka do pobliskiego Dinoparku, gdzie dzieci mogły obejrzeć seans w wymiarze 6D. Była to krótka, lecz epicka opowieść o zmaganiach dzielnego Piotrusia Pana ze złym i podstępnym Kapitanem Hakiem. Gdy emocje nieco opadły, przystąpiono do poszukiwań złota, tak jak robili to nasi przodkowie na dzikim zachodzie. Poznaliśmy przy okazji wiele gatunków dinozaurów. W środowy poranek ponownie udaliśmy się na spacer, lecz tym razem ciut poważniejszy. Wyciągiem wjechaliśmy na szczyt Szrenicy, skąd ruszyliśmy w podróż na Śnieżne Kotły. Ku powszechnemu zdziwieniu, nie było tam za dużo śniegu, ani kotłów. Sama góra kształtem przypominała klify, choć równie dobrze mogłyby to też być wyobrażenia zmęczonych podróżą przyszłych alpinistów.

Czwartek był dniem wycieczki do parku linowego "Trollandia", znajdującego się niedaleko naszej willi. Szlak ten można było ukończyć na cztery różne sposoby, każdy o innym stopniu trudności. Na samym szczycie czekały nas atrakcje godne wysokiej klasy parku linowego, w tym zapadający w pamięć przejazd na miotle. Dzień ten zakończyliśmy czasem przy stoiskach z lodami i goframi, którymi zregenerowaliśmy nasze siły po wielu godzinach swawoli. Z kolei w piątek zdobyliśmy ostatni ze szczytów na tej kolonii, a mianowicie Wysoki Kamień. Pomimo wyzwań dzieci dzielnie doszły do wyznaczonego celu, wspierane motywacyjną obecnością animatorów, którzy nie pozwoliliby sobie na poddanie się w obecności dzieci.

Weekend był dla nas czasem podsumowań i przygotowań do wyjazdu. Wyłoniliśmy również zwycięską grupę naszych całotygodniowych zmagań. Głosowanie na triumfatora odbywało się na zasadzie rozdzielenia łącznie dziesięciu punktów między dwie drużyny. Ogłoszenie zwycięzcy uczciliśmy radosnym czasem przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Podczas niedzielnej drogi powrotnej dokończyliśmy czytanie codziennej lektury. Po dojechaniu do Środy, dzieci wybiegły z autobusu i stęsknione rzuciły się na szyję swoim rodzicom, po czym zaczęły opowiadać o swoich przygodach z minionego tygodnia. Wyjazd śmiało można zaliczyć do udanych, a my już czekamy na następne!

Na realizację kolonii dla dzieci Towarzystwo Salezjańskie otrzymało dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska w kwocie 20 tys. zł, co stanowi 36,91% wartości całego zadania.

Tegoroczne akcje wakacyjne organizowane przez Towarzystwo Salezjańskie wsparli finansowo także: Schumacher Packaging Polska oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! 

Animatorzy Oratorium
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 54 minut temu
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 2 godziny temu.
  • Pinokio jesteś powiedział(a) Więcej
    Piotr Żenada, wie wszystko o wszystkich. Stoi w weekend od rana do późnej nocy, liczy pasażerów, sprawdza, może nawet ich śledzi? Wie kto z... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…