wtorek 16.04.2024

Imieniny: Cecyliana Bernadety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Zbliżamy średzkie pokolenia

SkomentujWolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie wraz z Panią Elżbietą Godawą i Panią Dagmarą Siudmak odwiedzili seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Środzie Śląskiej.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Zbliżamy pokolenia” w Centrum NGO w Środzie Śląskiej. Na wstępie spotkania kierownik DDS+ Justyna Hołyst witając gości przybliżyła młodzieży miejsce, w którym się znajdują, wyjaśniając także nazwę NGO, która mimo obiegowego użycia często nie jest znana. Jest to skrót z języka angielskiego non-governmental organisation – NGO oznaczający organizacje pozarządowe. Centrum NGO jako siedziba stowarzyszeń i organizacji pozarządowych jest zatem idealnym miejscem dla wolontariuszy – im bowiem działalność dobroczynna nie jest obca.

 To nie było pierwsze spotkanie seniorów z wolontariuszami. W grudniu 2023 r. seniorzy odwiedzili młodzież w SP w Szczepanowie, gdzie wspólnie spędzili czas poznając się wzajemnie.

Spotkanie młodzieży z seniorami było znakomitym przykładem integracji międzypokoleniowej. Co szczególnie odzwierciedliła zabawa Poznajmy się poprzez słowa, w której młodzież zapoznawała seniorów ze słowami używanymi na co dzień (np. cringe, XD, LOL). Seniorzy natomiast zaskakiwali młodzież przedmiotami już nieużywanymi oraz słowami, które dziś zaliczyć można już do archaizmów (np. koromysło, bambetel, kajet, duchówka).

 Drugim ciekawym ćwiczeniem było wspólne omawianie czynności wykonywanych kiedyś i teraz dotyczących, np. spędzania czasu wolnego, obowiązków domowych, zakupów. Seniorzy przybliżyli młodzieży czasy kiedy zakupy możliwe były na kartki, a za towarem stało się w długich kolejkach.

Młodzież podarowała seniorom ręcznie wykonane kartki i pudełka z niespodzianką, czym pozytywne zaskoczyli seniorów.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy za przybycie, niepowtarzalny czas i ducha młodości. Dziękujemy psycholog Paulinie Słobodzian za poprowadzenie zajęć i terapeutce zajęciowej Natalii Semczuk za wsparcie. Dziękujemy też zespołowi Centrum NGO za gościnę i otwartość na wspólne działania.

(prg)

ngo 2

ngo 3

ngo 4

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

ogrody pawlowski trawniki www


bus baner

Nie przegap tych artykułów.