poniedziałek 15.04.2024

Imieniny: Ludwiny Wacławy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Z Inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej powstaje średzki Młodzieżowy Bar Mleczny

SkomentujŚroda Śląska szykuje się na nowy etap w ofercie dla młodzieży dzięki inicjatywie Młodzieżowej Rady Miejskiej (MRM) we współpracy z partnerem - Stowarzyszeniem Projekt 71 i Gminą Środa Śląska.


Jakub Fedoszczak i Adam Goleński Jakub Fedoszczak i Adam Goleński


Dzięki współpracy z Domem Kultury oraz wsparciu burmistrza Adama Rucińskiego i Rady Miejskiej, projekt "Otwarcie Młodzieżowego Baru Mlecznego" zyskał duże dofinansowanie na inwestycję z budżetu Gminy Środa Śląska.

Młodzieżowa Rada Miejska zainicjowała projekt średzkiego Młodzieżowego Baru Mlecznego, mającego służyć jako przestrzeń dla młodych ludzi na spędzanie czasu po szkole. To miejsce, gdzie mogą czekać na autobus, spotykać się z przyjaciółmi, a także delektować się smacznym posiłkiem w klimatycznej atmosferze.

"Młodzi ludzie do tej pory nie mieli miejsca, w którym mogliby spędzać wolny czas w Środzie Śląskiej. Każda wioska w Gminie posiada świetlicę, natomiast naszemu miastu tego brakowało, zdecydowanie. Dlatego też nie dość, że tworzymy przestrzeń do odpoczynku i integracji z rówieśnikami, to jeszcze chcemy zaoferować tanie i zdrowe posiłki w ramach funkcjonowania Baru Mlecznego" - mówi o projekcie Jakub Fedoszczak, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej. - "Dziękujemy Panu Burmistrzowi za zrozumienie potrzeb młodzieży i dofinansowanie naszego projektu. Dziękujemy także Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Ptaszyńskiemu za bezcenną pomoc w pracach i formalnościach - bez Domu Kultury nie byłoby tego projektu."

Bar będzie umiejscowiony obok Domu Kultury, co stworzy też niejako swoiste centrum młodzieżowe. To unikalne połączenie, dzięki któremu młodzi mieszkańcy będą mieli dostęp zarówno do oferty kulturalnej Domu Kultury, jak i do specjalnie dostosowanego dla nich baru.

Partnerem projektu w obszarze miejskim jest Stowarzyszenie Projekt 71, które odgrywa kluczową rolę wspierając Młodzieżową Radę Miejską w zakresie promocji, zasobów ludzkich i nawiązywania kontaktów z ekspertami. W tym temacie wypowiedział się również Adam Goleński - Wiceprezes Stowarzyszenia Projekt 71.

“Współpraca przyniesie wiele korzyści lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy być partnerem MRM w Środzie Śląskiej w realizacji ich nowego projektu - Młodzieżowego Baru Mlecznego. Dzięki wsparciu Burmistrza Adama Rucińskiego oraz naszego Stowarzyszenia 71, wierzymy, że to miejsce stanie się miejscem spotkań i rozwoju dla naszej młodzieży. Jesteśmy po to by wspólnie zmieniać powiat średzki na lepsze” - podsumował Adam Goleński.

Burmistrz Adam Ruciński za pośrednictwem Domu Kultury w Środzie Śląskiej udzielił - zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej - wsparcia finansowego w wysokości 54 tys. złotych, co umożliwi rozpoczęcie kluczowych działań związanych z Młodzieżowym Barem Mlecznym, a także wynajęcie odpowiedniego lokalu.

Realizacja projektu jest już w toku, a mieszkańcy Środy Śląskiej niecierpliwie oczekują na otwarcie drzwi tego wyjątkowego miejsca. Obserwujcie prace nad Młodzieżowym Barem Mlecznym na  social mediach, ale także na specjalnych kanałach społecznościowych Młodzieżowego Baru Mlecznego:

Instagram - https://instagram.com/mbm.youngzone
Facebook - https://facebook.com/mbm.youngzone

(prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

komnet internet

glory

Nie przegap tych artykułów.