Wydrukuj tę stronę
Burmistrz Środy Śląskiej informuje o zmianie dotychczasowych zasad obsługi mieszkańców

Burmistrz Środy Śląskiej informuje o zmianie dotychczasowych zasad obsługi mieszkańców

24.04. 2020

Od 22 kwietnia do odwołania bezpośrednia obsługa mieszkańców w zakresie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom prowadzona jest w sprawach:

- rejestracji stanu cywilnego,

- ewidencji ludności i dowodów osobistych,

- pomocy społecznej,

- ochrony środowiska w zakresie decyzji środowiskowych oraz decyzji zezwalających na wycinkę drzew lub krzewów - po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu wizyty z merytorycznym pracownikiem Urzędu z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

W pozostałych sprawach nadal preferowaną formą kontaktu z merytorycznymi pracownikami jest bezpośredni kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez platformę ePUAP i Profil Zaufany.

W dalszym ciągu na parterze holu Urzędu znajduje się urzędowa skrzynka podawcza, do której można wrzucać korespondencję kierowaną do UM.

Jednocześnie Burmistrz Środy Śląskiej informuje, że na podstawie art. 102 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020, poz. 695) zawiesza się wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania oraz aktów pełnomocnictwa.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

Udostępnij ten artykuł: