Wydrukuj tę stronę
Charytatywne serduszko prezentem mikołajkowym dla miasta

Charytatywne serduszko prezentem mikołajkowym dla miasta

Cz, 03.12.2020 15:24

Firma FBSerwis w uzgodnieniu z Burmistrzem Adamem Rucińskim postawiła na Rynku Górnym w Środzie Śląskiej serduszko, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. To charytatywny prezent ze strony firmy FBSerwis niejako na Mikołajki.Serduszko z herbem Gminy Środa Śląska stanęło w wyjątkowym miejscu – między Pomnikiem Rolanda, który jest symbolem miasta, a choinką zwiastującą zbliżające się Święta. Partnerem tej akcji jest średzki oddział PCK z panią Kierownik Mariolą Szczepan.

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Teraz średzianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości również mogą w takiej pomocy uczestniczyć. Wystarczy wrzucić dowolną ilość nakrętek plastikowych do otworu umieszczonego w serduszku.

To pierwsze, ale nie ostatnie takie serduszko charytatywne na terenie miasta i gminy. Burmistrz Adam Ruciński oraz Kierownik Wydziału Organizacyjnego Judyta Partyka-Basa są na etapie uzgadniania kolejnych lokalizacji. ­– Zachęcam mieszkańców Środy Śląskiej i okolic, aby korzystać z serduszka i zapełniać je nakrętkami, czyniąc tym samym dobry uczynek, których tak potrzeba w okresie przedświątecznym i noworocznym – mówi Burmistrz Adam Ruciński.

 

(prg) / rfp

serce3

serce2