Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Gmina Środa Śląska rusza z projektem ekologicznym obejmującym działania dla przedszkoli i szkół

Działania miękkie z zakresu ekologii oraz powstanie małej architektury edukacyjnej dla najmłodszych mieszkańców będą kolejnym projektem realizowanym przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej. Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i rozpatrzony pozytywnie.

Gmina Środa Śląska wspiera młodych odkrywców przyrody

Dzięki wsparciu w wysokości ponad 350 tys. zł, na przełomie lat 2026-2027 zrealizowane zostaną cztery pomniejsze zadania. W przedszkolach rozpocznie się realizacja programu „Z przygodą przez cztery pory roku”, polegającego na organizacji ciekawych i angażujących warsztatów przyrodniczych dla dzieci - zarówno w placówkach, jak i w terenie. W ramach projektu przewidziano również konkursy dla najmłodszych mieszkańców, a jego podsumowaniem będzie piknik ekologiczny w naszym mieście.

Uzupełnieniem działań będzie budowa małej infrastruktury edukacyjnej - ścieżek przyrodniczych ze specjalnie wyposażonymi wiatami na terenie Szkoły Podstawowej w Ciechowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Środzie Śląskiej. Będą to miejsca, które umożliwią najmłodszym naukę poprzez zabawę.

Gmina Środa Śląska




Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się w społecznościach

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.