Gmina Środa Śląska zleciła projekt parkingu przy stacji PKP i trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Rokitnika
Pracownia Architektury Krajobrazu Głowacz z Leszna zajmie się sporządzeniem dokumentacji projektowej dla dwóch zadań, które w najbliższych latach będzie realizować Gmina Środa Śląska.

Podpisane przez burmistrz Elżbietę Czarnotę umowy dotyczą programu funkcjonalno-użytkowego parkingu Park&Ride przy stacji PKP w Środzie Śląskiej oraz projektu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż cieku Rokitnik pomiędzy ul. Górną a ul. Wierzbową wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Parking przy stacji kolejowej przewiduje budowę co najmniej 50 miejsc parkingowych, zatoki autobusowej, wiaty przystankowej z oświetleniem, elementów małej architektury, m.in. stojaków rowerowych oraz nasadzenia zieleni. Termin dostarczenia dokumentacji dla tego zadania wyznaczono do 30 czerwca br.
Z kolei ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Rokitnika będzie miała ponad 660 metrów długości i poprowadzi terenami zielonymi w kierunku Komornik. Trasa zostanie oświetlona, uzupełniona o nowe nasadzenia oraz wzbogacona o ławki i kosze na śmieci. Projekt dla tego zadania ma zostać przygotowany maksymalnie do 30 września br.
Całkowity koszt obu dokumentacji wyniesie 123 tysiące złotych i zostanie w całości pokryty z budżetu Gminy.
Gmina Środa Śląska
Podziel się w społecznościach
GALERIA
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343











