Wydrukuj tę stronę
Skrzyżowanie ul. Długiej i Bocznej w Szczepanowie Skrzyżowanie ul. Długiej i Bocznej w Szczepanowie

Komorniki, Proszków i Szczepanów - drogi jak nowe

Pn, 24.08.2020 10:31

13 sierpnia przedstawiciele Gminy Środa Śląska odebrali odcinki dróg w Komornikach, Proszkowie i Szczepanowie z nowymi nakładkami asfaltowymi wykonane przez Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów z Piotroniowic. Łączny koszt nowych nawierzchni asfaltowych finansowany z budżetu Gminy Środa Śląska wyniósł ponad 800 tys. zł.W Proszkowie remont dotyczył drogi gminnej od centrum wsi do wyjazdu na Środę śląską w kierunku ul. Reymonta. - Poza się głównym zakresem prac, po uzgodnieniu z burmistrzem, firma z Piotroniowic wykonała również asfaltową nakładkę na boisko do siatkówki i koszykówki oraz nakładkę asfaltową przygotowany przez mieszkańców Proszkowa chodnik wokół stawu - podsumował odbiór drogi Radny Rady Miejskiej Arkadiusz Hibner. Łączny koszt wszystkich prac rewitalizacyjnych w Proszkowie to prawie 260 tys. zł.

W przypadku ul. Polnej w Komornikach, która stanowi nie tylko drogę dla mieszkańców, ale także dojazd do podstrefy LSSE od strony wsi, o remont zabiegał zarówno radny, jak i sołtys wsi. - Droga została wykonana ze starannością i z zachowaniem bezpieczeństwa, mam tu na myśli łagodne próg zwalniający. Wraz z mieszkańcami, Rada Sołecką i sołtysem Gadzałą jesteśmy wdzięczni burmistrzowi Rucińskiemu za wybór tego odcinka do remontu a firmie za jego bardzo dobre wykonanie – powiedział po odbiorze radny Rady Miejskiej Jarosław Czyrniański. Remont odcinka ul. Polnej ze zjazdami do posesji  i progami zwalniającymi kosztował 105 tys. zł.

W przypadku ul. Długiej w Szczepanowie, jednej z dwóch kluczowych dróg we wsi, koszt nowej nawierzchni asfaltowej ze zjazdami do posesji wyniósł ponad 435 tys. zł. – Jako mieszkańcy Szczepanowa jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak szybko i sprawnie udało się przeprowadzić I etap remontu nawierzchni  na ul. Długiej. Będę zabiegać u burmistrza i radnych aby kolejny etap remontu został wykonany w 2021 roku – zapowiedziała radna ze Szczepanowa, Wioletta Borkowska.

(prg)

odbior drogi asfaltowej w proszkowie

Odbior drogi asfaltowej w Proszkowie

prog zwalniajacy na ul. polnej w komornikach

Próg zwalniajacy na ul. Polnej w Komornikach

rozjazd ul. polnej i ul. polnocnej w komornikach

Rozjazd ul. Polnej i ul. Północnej w Komornikach

wyremontowana ul. dluga w szczepanowie

Wyremontowana ul. Długa w Szczepanowie