Wydrukuj tę stronę
Konkurs wiedzy o bajkach w Przedszkolu Publicznym nr 1

Konkurs wiedzy o bajkach w Przedszkolu Publicznym nr 1

Pn, 18.06.2018 13:08

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. 

W Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej dzieci bardzo chętnie słuchają bajek, baśni i innych utworów dziecięcej literatury i równie chętnie dzielą się swoją wiedzą. W związku z tym 14 czerwca zorganizowany został w naszej placówce już po raz drugi konkurs wiedzy o bajkach „W krainie bajek”. Jego celem było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, dzielenie się swoją wiedzą na temat bajek i baśni, a także czerpanie przyjemności ze wspólnych zabaw.

Czteroosobowe zespoły z trzech najstarszych grup - „Motylki”, „Jeżyki” i „Delfinki” zmierzyły się z wieloma zadaniami, które jak się okazało nie sprawiły im większej trudności. Wszystkie przedszkolaki w obecności komisji konkursowej wykazały się ogromną wiedzą na temat bohaterów bajkowych oraz znajomości tytułów bajek i baśni. Liczyła się nie tylko wiedza, ale również refleks którego naszym przedszkolakom nie zabrakło.

Dzieci miały także wiele okazji do wspólnej zabawy i przeżywania pozytywnych emocji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodki upominek.

Małgorzata Raszewska

konkurs w przedszkolu

konkurs w przedszkolu 001

konkurs w przedszkolu 002

konkurs w przedszkolu 003

konkurs w przedszkolu 004

konkurs w przedszkolu 005konkurs w przedszkolu 006

konkurs w przedszkolu 007

konkurs w przedszkolu 008

konkurs w przedszkolu 009

konkurs w przedszkolu 010

konkurs w przedszkolu 011

konkurs w przedszkolu 012

konkurs w przedszkolu 013

konkurs w przedszkolu 014

konkurs w przedszkolu 015

konkurs w przedszkolu 016