Wydrukuj tę stronę
Modernizacja placu zabaw w SP Rakoszyce

Modernizacja placu zabaw w SP Rakoszyce

N, 02.02.2020 22:05
  •  

Przed kilkoma tygodniami zmodernizowano plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej w Rakoszycach. Zamontowano tam urządzenie modułowe ze ślizgawką, huśtawki wahadłowe z bocianim gniazdem, karuzela tarczowa z siedziskami, ważka na podstawie metalowej oraz urządzenie sprawnościowe na podłożu sześciokąta.Zmodernizowany plac zabaw cieszy nie tylko uczniów szkoły w Rakoszycach, ale także dzieci z całej miejscowości. Zmodernizowane na wniosek dyrektor Jadwigi Cielińskiej miejsce zabaw jest przede wszystkim bezpieczne, gdyż zastosowano tzw. bezpieczne podłoże.

Zamontowano tam urządzenie modułowe ze ślizgawką, huśtawki wahadłowe z bocianim gniazdem, karuzela tarczowa z siedziskami, ważka na podstawie metalowej oraz urządzenie sprawnościowe na podłożu sześciokąta.

- Najważniejszym aspektem branym pod uwagę podczas modernizacji placu zabaw było zapewnienie bezpieczeństwa. Bardzo się więc cieszę, że udało nam się stworzyć dzieciom bezpieczne miejsce rozrywki. Na przerwach i zajęciach terenowym mogą choć po części spożytkować pokłady energii, które posiadają
- mówi dyrektor Jadwiga Cielińska. - Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się bocianie gniazdo i karuzela - dodaje wicedyrektor Anna Furman.

Całość inwestycji kosztowała 125 tys. zł, co zostało sfinansowane z budżetu gminy Środa Śląska, a jej wykonawcą była firma BillaBau Usługi Budowlane Dariusz Łukojko z Brzegu Dolnego. Prace modernizacyjne trwały od końca listopada do początku stycznia.

- Z niecierpliwością czekaliśmy na tak okazały obiekt zabawowy, dzięki czemu warunki dla uczniów w naszej szkole są jeszcze lepsze, a przy okazji zyskują same Rakoszyce jako sołectwo - podsumowuje dyrektor Jadwiga Cielińska.

(um) / fot. um