Wydrukuj tę stronę
Nie żyje mężczyzna ugodzony nożem

Nie żyje mężczyzna ugodzony nożem

Pn, 10.08.2020 20:15

13 sierpnia odbędzie się pogrzeb 39-latka, który przegrał ponad miesięczną walkę o życie po zadanym mu ciosie nożem podczas zajścia, które miało miejsce w Komornikach 19 czerwca.Przypomnijmy. Średzcy policjanci zatrzymali 28-letniego sprawcę bezpośrednio po zdarzeniu, a pokrzywdzony z raną zagrażającą życiu został przetransportowany do szpitala.

Śledczy ustalili, że sprawca spożywał alkohol wspólnie ze znajomym. W pewnym momencie dołączył do nich 39-letni pokrzywdzony. Między nim, a 28-latkiem wywiązała się kłótnia, podczas której starszy z mężczyzn został ugodzony nożem. Sprawca po zdarzeniu oddalił się, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponieważ sprawiał wrażenie, że nie rozumie powagi sytuacji, pobrano od niego również krew do badań na zawartość środków odurzających.

Na miejscu funkcjonariusze wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Odnaleźli również narzędzie zbrodni.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa.

Na wniosek prokuratora oraz policji, Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(rol/ms) / fot. Czytelnik