Wydrukuj tę stronę
Odpowiedź na zarzuty hejterów wobec średzkiego Budżetu Obywatelskiego

Odpowiedź na zarzuty hejterów wobec średzkiego Budżetu Obywatelskiego

27.02. 2020

Odnosząc się do zarzutów stawianych w komentarzu przez użytkownika Kuyyhf z dnia 17.02.2020, cyt. Zresztą widać to po psim gaju. Czasem tam przejdę i nigdy nie widziałem kogokolwiek z psem, ciekawe dlaczego? Psi gaj przyciąga czy odpycha? Czy były konsultacje społeczne z pomysłodawcą? Budżet obywatelski w Środzie niestety nie działa, brak ambitnych projektów w odróżnieniu od reszty Polski, a szkoda. Ludzie nie aplikują bo wiedzą że nie ma po co…. a szkoda.”

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że Psi Gaj był projektem złożonym w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Projekt Psiego Gaju był na bieżąco konsultowany z Liderką Projektu Panią Sabiną Prandotę-Prandecką. Wszystkie etapy Urzędu w zakresie: projektowania, zmian projektowych, wyłączeń w projekcie, wyłonienia wykonawcy, późniejszej realizacji zadania były z nią konsultowane. Opinia Liderki Projektu po odbiorze inwestycji była bardzo pozytywna, można to również zweryfikować u źródła. Budżet Obywatelski jak najbardziej działa na terenie Gminy Środa Śląska i ma się z każdym rokiem co raz lepiej.  W ostatniej edycji BO2020 głosy oddało 1775 mieszkańców Gminy i to z różnych miejscowości: Kulin, Ciechów, Cesarzowice, Michałów, Brodno, Szczepanów, Pęczków, Środa Śląska, Komorniki … można tak bardzo długo wymieniać, które miejscowości były zaangażowane w ten projekt. Kolejnym dowodem na prawidłowe funkcjonowanie BO w Gminie Środa Śląska jest realizowalność projektów. Wszystkie projekty z wyłączeniem Skateparku w Środzie Śląskiej, zgłoszone w 2018 i 2019 roku zostały wykonane:

1 Kreatywny Plac Zabaw w Środzie Śląskiej

2 FRAJDOLANDIA – czyli frajda dla dzieci w postaci zmodernizowanego placu zabaw w Przedmościu

3 PLAC ZABAW „AKTYWNE JAŚKOWICE” W SZCZEPANOWIE

4 Modernizacja parkingu w Środzie Śląskiej przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Konstytucji 3-go Maja

5 Budowa parku kalistenicznego (Street Workout )

6 Park zabaw dla psów „PSIGAJ”

Zachęcamy do weryfikowania na bieżąco postępów realizowanych zadań zgłaszanych w ramach BO oraz do aktywnego uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Zachęcamy również do samodzielnego zgłaszania projektów, gdy wszelkie pomysły mogące rozwijać Środę Śląską szkoda zatrzymywać  tylko dla siebie, mogą one odmienić oblicze Środy Śląskiej i uczynić ją lepszą.

Warto przypomnieć wszystkim, że Gmina Środa Śląska jako jedyna w powiecie średzkim wprowadziła budżet obywatelski dla mieszkańców.

Więc warto to uwzględnić w krytyce i zacząć ją od gmin, które nie zrobiły do tej pory nic w tym temacie…

 

Adam Ruciński

Burmistrz Środy Śląskiej

 

                                  Rafał Ratuszniak

Koordynator BO w Środzie Śląskiej