Wydrukuj tę stronę
Porządki przy drogach gminnych

Porządki przy drogach gminnych

Śr, 02.12.2020 16:57

Pobocza i rowy przy drogach gminnych w Środzie Śląskiej są w ostatnich tygodniach obiektem intensywnych prac utrzymaniowych ze strony pracowników OSiR. Koszenie wpływa nie tylko na estetykę otoczenia drogi, ale także na bezpieczeństwo.- Zlecenia na koszenie poboczy oraz rowów dróg gminnych sukcesywnie są wystawiane OSiR-owi średnio co 1-2 miesiąceinformuje podinspektor w Wydziale Inwestycji Sebastian Darowski. - Od początku sezonu wystawiono już około 70 zleceń dla spółki OSiR, z którą Gmina ma umowy przetargowe.

Koszenie poboczy i rowów przy drogach gminnych wpływa przede wszystkim na widoczność na drodze, a także zapobiega rozsiewaniu i rozrastaniu niepożądanych roślin w pasie drogowym. 

- To duża częstotliwość według mojej wiedzy. Żaden zarządca drogi, czy to powiat czy GDDKiA, lub DSDiK nie kosi tak często poboczy i rowów,  jak Gmina Środa Śląska. Pod tym względem przodujemy w rejonie, czym możemy się pochwalić – podsumowuje Sebastian Darowski.

Na zdjęciach prezentujemy efekty po wykoszeniu gminnych poboczy oraz rowów – w kierunku Jastrzębiec, Szczepanowa, Komornik.

(prg) / fot. um

porzadki przy drogach gminnych 3

porzadki przy drogach gminnych 2