Wydrukuj tę stronę
Przedszkolaki ze Szczepanowa na "Zielonym Przedszkolu"

Przedszkolaki ze Szczepanowa na "Zielonym Przedszkolu"

Wt, 19.06.2018 10:40

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie już po raz kolejny udały się na "zielone przedszkole". Tym razem celem podróży okazał się malowniczy Karpacz. 

Wyjazd odbył się w dniach 28-30 maja.

Przedszkolaki razem ze swoimi paniami: Katarzyną Rząsą, Katarzyną Pałasiewicz oraz Aleksandrą Szynal odwiedziły Cyrkland w Miłkowie, gdzie podziwiały sztuczki magika oraz występy akrobatyczne. Drugiego dnia odwiedziliśmy Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie składającą się z kilku różnych pomieszczeń. Sala ziemi to interaktywna makieta rzeki, która pozwoliła zamoczyć ręce w wodzie i samodzielnie wywołać powódź! Tutaj dzieci odnalazły też kolekcję skał i minerałów regionu. W sali wulkanów mogliśmy zajrzeć do wnętrza każdego z nich i zrozumieć, jak powstają i jak przebiegają ich erupcje. Sala Trzęsienia Ziemi to miejsce, gdzie mogliśmy doświadczyć prawdziwego trzęsienia ziemi na największej w Polsce platformie symulującej.

Nauczycielki, oprócz dwóch głównych atrakcji, starały się zapewniać dzieciom różnego rodzaju zajęcia, takie jak: zwiedzanie Muzeum Zabawek, Muzeum Minerałów, spacery górskimi szlakami czy pyszne lody. Każdy wyjazd na zielone przedszkole stanowi nie lada wyzwanie dla dzieci jak i nauczycieli, jednak całkiem śmiało możemy stwierdzić, że nasze pociechy spisały się na medal.

Korzystając z możliwości pragniemy podziękować Burmistrzowi Panu Adamowi Rucińskiemu, który po raz kolejny umożliwił nam przejazd busem należącym do Gminy Środa Śląska, dzięki czemu nasza wycieczka przebiegała bezpiecznie i bez zakłóceń.

(kp) fot. organizator

 

szcz1