Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Rozmowy o DK94: Środa Śląska broni wariantu BW1

20 maja przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej oraz radni Rady Miejskiej spotkali się z dyrektorem wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] Waldemarem Wojciechowskim oraz Posłanką na Sejm RP Anną Sobolak. Spotkanie dotyczyło przebudowy drogi krajowej nr 94 i rozważanych wariantów nowego przebiegu trasy. Stanowisko Gminy pozostaje niezmienne - jedynym racjonalnym i społecznie akceptowalnym rozwiązaniem jest dla nas wariant BW1.

galeria
W1 w centrum rozmów z GDDKiA. Gmina podkreśla jednoznaczne stanowisko / fot. Gmina Środa Śląska

Zakłada on poprowadzenie ruchu tranzytowego nowym śladem, poza obszarami zabudowanymi, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności obecnego przebiegu drogi krajowej nr 94 jako drogi lokalnej. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, ogranicza uciążliwości związane z ruchem pojazdów - szczególnie ciężarowych - oraz poprawia komfort życia na terenach zamieszkałych.

Spotkanie było okazją do przedstawienia tych argumentów dyrektorowi GDDKiA, ale także do pokazania szerszego kontekstu społecznego i gospodarczego rozwoju Gminy - rozrastania się miasta i okolicznych miejscowości, rozbudowy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy powstawania nowych osiedli mieszkaniowych. Są to kwestie, których projektanci spoza naszego regionu mogą nie dostrzegać w pełnym wymiarze.

Burmistrz przekazała również na ręce dyrektora kopię listy mieszkańców popierających działania Gminy i wskazujących wariant BW1 jako jedyny akceptowalny. Na ten moment listę podpisało już blisko 1500 osób. Za każdy głos wsparcia bardzo dziękujemy.

Dyrektor miał także możliwość zobaczenia problematycznych miejsc oraz skali zabudowy, która - przy realizacji inwestycji po obecnym śladzie - mogłaby zostać odcięta od dostępu do drogi krajowej nr 94.

Spotkanie zakończyło się ustaleniem kolejnego etapu rozmów, tym razem bezpośrednio z projektantami wariantów. Liczymy, że pozwoli on uzyskać odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości zgłaszanych przez mieszkańców oraz samorząd.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Waldemarowi Wojciechowskiemu oraz Pani Poseł Annie Sobolak za wizytę i zainteresowanie sprawami naszego samorządu. Niezmiennie wierzymy, że przy wyborze ostatecznego wariantu uwzględnione zostaną kwestie bezpieczeństwa mieszkańców oraz potrzeba zachowania spójnego i efektywnego układu komunikacyjnego Gminy Środa Śląska.

Gmina Środa Śląska

Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się w społecznościach

GALERIA

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.