Wydrukuj tę stronę
Uciekał przed policją. Odpowie m.in. za posiadanie marihuany

Uciekał przed policją. Odpowie m.in. za posiadanie marihuany

Wt, 24.11.2020 18:04

Trzy zarzuty, grożąca kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz mandaty karne, to konsekwencje jakie poniesie mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej...Podczas patrolowania ulic miasta, średzcy policjanci zauważyli na jednej z nich kierującego motorowerem. Podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Pomimo dawania wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierujący zignorował je i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna chcąc uniknąć kontroli poruszał się z dużą prędkością, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zajeżdżał drogę radiowozowi, powodując tym samym zagrożenie w ruchu.

Swoją ucieczkę zakończył w zaroślach. Tam też został zatrzymany. „Uciekinierem” był 41-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Niedługo potem znany był już powód ucieczki mężczyzny. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 2022 roku.

To jednak nie był koniec jego kłopotów. Uwagę policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny. Jak się okazało przyczyną takiego zachowania był woreczek foliowy, który mundurowi znaleźli w kieszeni kurtki. Przeprowadzone później testy wykazały, że znajdujący się w nim susz roślinny to marihuana.

Ponadto pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych i był niesprawny technicznie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd zabezpieczony pomocą drogową na koszt właściciela.

Policjanci za popełnione wykroczenia drogowe ukarali 41-latka mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 złotych. Przedstawili mu też trzy zarzuty. Mężczyzna odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto poniesie konsekwencje karne za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.

Przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo dawania sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez umundurowanego policjanta zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za nie stosowanie się do sądowych zakazów.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska