Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Umowa na prace konserwatorskie podpisana. Gmina Środa Śląska wspiera ochronę lokalnych zabytków

Umowę na wykonanie II etapu prac konserwatorskich przy bocznym ołtarzu św. Barbary podpisała burmistrz Elżbieta Czarnota z proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej ks. Marcinem Kozyrą. Decyzją radnych Rady Miejskiej parafia otrzymała na ten cel dotację z budżetu Gminy w kwocie 63 tys. złotych.

galeria
Gmina Środa Śląska przekazuje 63 tys. zł na II etap prac przy ołtarzu św. Barbary / fot. Gmina Środa Śląska

To nie jedyne działania podejmowane przez Gminę w celu ochrony lokalnych zabytków. Obecnie trwa przygotowanie programów prac konserwatorskich wraz z pozwoleniem na budowę dla zabytkowej wieży widokowej przy kościele św. Andrzeja oraz odcinka muru obronnego przy ul. Mleczarskiej wraz z przebudową drogi.

Programy te pozwolą określić zakres koniecznych prac, które ustalane będą w ścisłym porozumieniu z konserwatorem zabytków.

Gmina Środa Śląska

Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się w społecznościach

GALERIA

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.