Wydrukuj tę stronę
Winda w Domu Kultury w Środzie Śląskiej

Winda w Domu Kultury w Środzie Śląskiej

Pt, 22.06.2018 17:53

Nowoczesna, przeszklona winda pojawi się już wkrótce przy budynku średzkiego Domu Kultury. Urządzenie ułatwi dostęp do kina, foyer i sali widowiskowej. 

Umowę w imieniu gminy Środa Śląska podpisał zastępca burmistrza – Marcin Nowakowski. Majowy przetarg na wykonanie prac wygrało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe OTECH  z Gorlic, a koszt inwestycji wyniesie 278 tys. zł. Za tę kwotę do 30 września br. powstanie dźwig osobowy o napędzie hydraulicznym, umieszczony w przeszklonym szybie, umożliwiający dotarcie z dziedzińca Domu Kultury na piętro budynku.

– W porozumieniu z Domem Kultury i Biblioteką Publiczną w Środzie Śląskiej złożyłem wniosek do budżetu gminy o wykonanie windy. To inwestycja z myślą o niepełnosprawnych, emerytach, rencistach, kombatantach, mamach z małymi dziećmi – te osoby będą miały łatwiejszy dostęp do kina cyfrowego oraz wszystkich imprez organizowanych w sali widowiskowej. Zostałem zapewniony, że w 2018 r. inwestycja zostanie zrealizowana. Bardzo się cieszę, że Pan Burmistrz dotrzymał słowa – komentuje radny Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, Paweł Rosenbeiger.

(um) fot. ug