Wydrukuj tę stronę
Wrak Race czyli Zażynki Wraków już jutro!

Wrak Race czyli Zażynki Wraków już jutro!

Pt, 28.02.2020 19:11

Miłośników motoryzacji i nie tylko, zapraszamy na drugą, tym razem "walentynkową" edycję Zażynek Wraków, których głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Turystyka Dróg Gruntowych. Nie zawiedziecie się - wrażenia i super atmosfera, gwarantowane.Wyścigi odbędą się w Przedmościu w gminie Środa Śląska na nowo powstałym torze przy organizacji grup Turystyka Dróg Gruntowych 4x4 i EnduroTeam. Zapewniamy Was, nie zabraknie głośnego jazgotu silników, ogromnych kłębów kurzu i niezapomnianych doznań. Tegoroczną edycję wyróżni odbywająca się o godzinie 12:00 licytacja dla Zachariasza, mieszkańca powiatu średzkiego, który potrzebuje jak najszybszego przeszczepu nerki (zbiórka dotyczy kosztów obecnego leczenia, kosztownych rehabilitacji i konsultacji medycznych).

Jak informują organizatorzy edycja "walentynkowa" będzie pierwszym wyścigiem z cyklu „Zażynki Wraków Cup”, który zapoczątkuje imprezą cykliczną, składającą się z minimum 4 imprez w tym roku.  Wszystkie zawody będą punktowane, a największa ilość zebranych punktów wyłoni Mistrza Wraków.

Tegoroczne Zażynki Wraków przyciągnęły ok. 50 uczestników, którzy od godziny 08:00, na torze o długości około 1,17 km, wystawią na próbę swoje wraki. W tym „sporcie” ważną rolę odgrywa nie tylko pojazd lecz umiejętności kierowcy oraz pilota, którego celem jest dyktowanie kierowcy toru jazdy oraz motywacja, więc trzymamy kciuki, za udaną współpracę.

Prócz emocji, organizatorzy zapewniają pomoc w postaci ciężkiego sprzętu, który zadba o pojazdy, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą zastępy Ochotniczej  Straży Pożarnej oraz ratownik medyczny.

O godzinie 16:00 przewiduje się rozdanie nagród, które będzie uwieńczeniem spotkania.

Zachęcamy do kibicowania "szalonym" jazdom i wsparcia charytatywnej akcji na rzecz Zachariasza!

Będziemy dla Was transmitować to wydarzenie, dzięki m.in. wsparciu firm Eldisy i Taxi Staś ze Środy Śląskiej.

(red) / fot. kb, mpr

87078126 792260131275533 4274544589068566528 o

indeks

taxi