Wydrukuj tę stronę
Wyraził skruchę i pomalował elewację siedziby Straży Miejskiej

Wyraził skruchę i pomalował elewację siedziby Straży Miejskiej

N, 26.07.2020 12:00

13 czerwca jeden z mieszkańców, jak się później okazało rozpoznany przez strażników miejskich, zniszczył mienie publiczne oblewając jakąś substancją ściany elewacji budynku siedziby Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.- Kilka minut po godz. 23:00, kiedy funkcjonariusze wrócili do siedziby komendy SM, w budynku rozległ się ogromny hałas. Strażnicy na zewnątrz dostrzegli zniszczoną elewację budynku, poprzez oblanie ściany nieznaną substancją – mówi  Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej. - Zainwestowane środki w monitoring publiczny, w pełni spełniają swoją funkcję. Dzięki zamontowanym kamerom, ponownie udało się ustalić, kto odpowiada za zniszczenie mienia – podkreśla komendant.

Strażnicy zabezpieczyli materiał nagraniowy, który był ważnym dowodem w sprawie i zgłosili zawiadomienie na policję. Wspólnie z zarządcą budynku, którym jest Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, straty wyceniono na ponad 1200 złotych.

Policjanci ustali tożsamość mężczyzny, który wyraził skruchę i postanowił na własny koszt pomalować elewację. Jednak mimo to w tej sprawie toczy się postępowanie karne.

- W związku ze sprawą zatrzymano 19- letniego średzianina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. czytelnik