Wydrukuj tę stronę
Został przygnieciony przez samochód. Trafił do szpitala

Został przygnieciony przez samochód. Trafił do szpitala

Pn, 04.01.2021 21:19

Średzianin trafił do szpitala po tym, jak został przygnieciony przez samochód, który usiłował uruchomić. Policjanci ustalili, że wcześniej kierował on autem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych...Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który został przygnieciony przez pojazd marki BMW na terenie Rakoszyc. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie mógł odpalić swojego samochodu. W związku z tym podniósł go lewarkiem, a następnie wsunął się pod niego. Niestety, w pewnym momencie pojazd opadł na ziemię przygniatając znajdującego się pod nim mężczyznę.

Policjanci ustalili, że jest to 37-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Kołobrzegu. Ponadto w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu zdecydowano o pobraniu od mężczyzny również krwi do badań.

Kierujący z urazem klatki piersiowej został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast kto nie stosuje się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska