Wydrukuj tę stronę
Strażacy z gminnych OSP odebrali nowy sprzęt

Strażacy z gminnych OSP odebrali nowy sprzęt

11.07. 2018

Wczoraj na średzkim rynku odbyło się w uroczyste przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy Środa Śląska o wartości 23.220 zł.

 

OSP Brodno, Bukówek i Rakoszyce otrzymały zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 z Szynami Kramera i deską ortopedyczną, natomiast OSP Cesarzowice defibrylator.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele wspomnianych jednostek OSP, prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP Leszek Gawliński oraz burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, zastępca burmistrza Marcin Nowakowski i kierowniczka Gminnego Centrum Reagowania w Środzie Śląskiej Bożena Lernartowicz.

- Ogromnie się cieszę, że możemy w ten sposób pomagać jednostkom OSP w udoskonalaniu działań prowadzonych podczas wszelakich akcji. Mam ogromną nadzieję, że sprzęt przekazany w dniu dzisiejszym nie będzie musiał być często wykorzystywany - podkreślał burmistrz Adam Ruciński. 

Z kolei kierowniczka Gminnego Centrum Reagowania poinformowała, że zakupiony sprzęt został współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości i został przekazany na podstawie umów użyczenia. Zadowoleni strażacy podziękowali stwierdzając tym samym, że na pewno pomoże on w działaniach wykonywanych podczas wezwań.  

(kb) fot. kb

IMG 4218

IMG 4257

IMG 4246

IMG 4229

IMG 4220

IMG 4222

IMG 4229

IMG 4235

IMG 4227

IMG 4251

IMG 4263