Sukces Środy Śląskiej w Katowicach

Sukces Środy Śląskiej w Katowicach

10.10. 2018

Burmistrz Adam Ruciński, 3 października, podczas Kongresu Samorządów w Katowicach odebrał wyróżnienie dla Środy Śląskiej za zajęcie drugiego miejsca w prestiżowym rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2015–2017.

Rankingi czasopisma samorządowego „Wspólnota” to zestawienia przygotowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, oceniające samorządy na podstawie rozmaitych kryteriów. W najnowszym opracowaniu wzięto pod lupę dane z Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca w 2017 roku.

W kategorii miast powiatowych na drugim miejscu zestawienia znalazła się Środa Śląska. Średnie wydatki inwestycyjne per capita 2015–2017 w mieście wynoszą 1114,67 zł. Środa Śląska jest tym samym drugim miastem powiatowym w kraju i pierwszym w województwie, kolejne dolnośląskie miasto – Polkowice – zajęły 7 miejsce.

Dla Środy Śląskiej jest to jednocześnie bardzo duży awans, ponieważ w rankingu za lata 2013–2015 samorząd zajmował 21. miejsce. – Odbierałem tę nagrodę w Katowicach z ogromną radością, nawet wzruszeniem, ale także satysfakcją. Obiektywne, zewnętrzne rankingi, bazujące na twardych danych statystycznych to najlepsza ocena naszej wspólnej pracy podczas całej kadencji – podkreśla Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Warto też dodać, iż w ogólnym rankingu „Sukces mijającej kadencji” Gmina Środa Śląska zajęła 9 miejsce wśród ponad 320 miast powiatowych w Polsce. W zestawieniu oceniono ogólny poziom rozwoju gospodarczego i społecznego za całą kadencję 2014 – 2018.

Urząd Miejski w Środzie Śl.

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wyscig szczurów....

This comment was minimized by the moderator on the site

Myślałem, że to informacja, a tu sprytnie ukryta "kampania wyborcza"
A jaki ranking w zadłużeniu ?
Lub ranking najbardziej smogowe miasto, przez zakłady ...

P.S. Wolałbym ranking czy statystykę pt" polecane miasto do odwiedzenia na Dolnym Śląsku /Polsce" bo mam się czym chwalić historycznie, a nie ekonomicznie"
P.

This comment was minimized by the moderator on the site

Przy wzroście zadłużenia gminy z 20 na 40 mln nie dziwne ze jest awans. Tylko gdzie te inwestycje?? Skoro takie zadluzenie to ze 3 szkoly powinny powstac. Po tej kadencji zostanie tylko niebotyczny dług, niedokonczone inwestycje m.in na wiejskiej, i bedziemy dopłacać do tej nieszczesnej komunikacji, ale cieszmy sie nasz maly czlowiek awansowal w rankingu hahah

This comment was minimized by the moderator on the site

Piękny sukces - tylko my w mieście zastanawiamy się za co ...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację