sobota 06.06.2020

Imieniny: Norberta Laurentego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Święto kobiet w sołectwach gminy Udanin

Święto kobiet w sołectwach gminy Udanin

15.03. 2018

W miniony weekend w sołectwach gminy Udanin organizowane były obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

W Konarach

W uroczystości w Konarach udział wzięła m.in. wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz. Spotkanie otworzył sołtys Stanisław Dębicki wręczając kwiaty wszystkim zaproszonym Paniom i składając życzenia z okazji ich święta. Specjalnie na ten dzień przygotowano występ muzyczny w wykonaniu Marcina Malinowskiego. Po występie wokalnym, życzeniach i upominkach rozpoczęła się wspólna biesiada przy poczęstunku przygotowanym przez mieszkanki Konar.

 

W Różanej

W Różanej natomiast Dzień Kobiet odbył się przy seansie filmowym. Zgromadzone Panie otrzymały kwiaty i życzenia, a następnie wyświetlony został film „Sztuka Kochania”, który zachwycił wszystkie uczestniczki. Obchodom w miejscowości Różana towarzyszył również przygotowany przez organizatorów poczęstunek. Radna Martyna Porębska oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim Paniom za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Kobiet.

 

W Pielszkowicach

Dzień Kobiet świętowały również mieszkanki Pielaszkowic, gdyż sołtys Roman Kozak, Rada Sołecka oraz radny Krzysztof Prus przygotowali poczęstunek na świetlicy w swojej miejscowości. Organizatorzy złożyli wszystkim Paniom życzenia oraz wręczyli im piękne czerwone róże.

 

W Udaninie

Do bardzo udanych można zaliczyć spotkanie w świetlicy wiejskiej w Udaninie z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się 8 marca. Spotkanie mieszkanek z okazji ich święta zorganizowali sołtys Monika Piechowicz i Rada Sołecka oraz radny Krzysztof Urbańczyk, który ufundował wszystkim Paniom słodki upominek. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń złożonych przez radnego Krzysztofa Urbańczyka, kierownika muzycznego Zespołu Ludowego Jana Kołodyńskiego oraz panią prezes Stowarzyszenia „Cicha Woda” Grażynę Teleszko.

Uroczystość uświetnił swym występem Zespół Ludowy „Cicha Woda”, który był nagradzany gromkimi brawami po każdym z występów. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Sołecką. Był to niezwykłe mile spędzony czas, który z pewnością zasługuje na powtórkę. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Paniom za przyjęcie zaproszenia i przybycie tego dnia, by wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

 

W Budziszowie Wielkim

Sołtys Piekar Łukasz Lechmann, Rada Sołecka oraz Radny Janusz Strzelecki zorganizowali obchody Dnia Kobiet w Zajeździe „U Rossany” w Budziszowie Wielkim. W uroczystości wzięła udział wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz. Organizatorzy złożyli wszystkim zgromadzonym Paniom życzenia oraz wręczyli kwiaty. Dalsze biesiadowanie odbyło się przy przygotowanym poczęstunku.

 

W Pichorowicach

W Pichorowicach zgromadzonym Paniom życzenia składali sołtys Ireneusz Ornatowski oraz radny Wojciech Płaziuk. Wszystkie Panie otrzymały kwiaty, a dalszą część obchodów umilił im przygotowany poczęstunek.

 

W Damianowie

Dzień Kobiet w Damianowie został zorganizowany 9 marca na świetlicy wiejskiej. Pięknie ustrojona sala i obwicie zastawione stoły były efektem wspólnej pracy mieszkanek Damianowa. Przybyłe Panie przywitał przewodniczący Rady Soleckiej Krzysztof Sieradz wraz z panem Andrzejem Stanek, wręczając każdej z Pań kwiaty oraz słodki upominek. W imieniu swoim, jak i sołtysa miejscowości serdeczne życzenia złożył radny Artur Młynarczyk.

-Takie wydarzenie to doskonała okazja do spotkania się w kobiecym gronie i oderwanie się od codziennych obowiązków i trosk - mówią organizatorzy. - Całość wyglądała olśniewająco, jednak tego dnia nic nie było w stanie przyćmić blasku naszych Pań – dodaje Radny Artur Młynarczyk .

(gu) fot. Nasza miejscowość Konary, Anna Stefańczyk,
Artur Młynarczyk, Ewelina Prus, Wojciech Płaziuk

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

A poziom twojego intelektu o tobie,załóż maseczkę,przyłbice i będziesz zdrowa:-)
Bo w przeciwieństwie do ciebie zainteresowałem się tym tematem i co więcej używam mózgu a ty dalej s...
Słynne to było baty jakie butni Niemcy dostali pod Stalingradem . I o tym pamiętaj Artur. Potem dost...
Co tu za hołota i chamstwo się wypowiada i politykuje?

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…