wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Święto Łęgów Odrzańskich w sadzie „Owoce Lutyni”

Święto Łęgów Odrzańskich w sadzie „Owoce Lutyni”

18.06. 2019

Państwo Anna i Bolesław Szlączka, po raz kolejny zaprosili gości do swojego owocowego królestwa, gdzie 16 czerwca pojawiły się całe bogactwa Krainy Łęgów Odrzańskich.

Pomiędzy drzewami kusiły stoiska z przeróżnymi wyrobami, a w tle rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu Średzkiej Orkiestry Dętej.

Swój obóz przygotowało Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Dziadoszanie, "serwując" liczne atrakcje: stoisko łucznicze, naukę i pokaz dawnego tańca, gry i zabawy, a także skosztowanie dawnej kuchni.

Na wydarzenie zaproszono także m.in. Pana Aleksandra, który jest stolarzem, a z materiałów drewnianych potrafi "wyczarować" m.in. deski do krojenia czy domki dla mrówek, albo ptaków. Pan Olek poprowadził również warsztaty tworzenia małych domków. Pracownia Szalone Koty Pani Justyny zaprezentowała miękkie, kolorowe i piękne dekoracje oraz pościele. Państwo Kijewscy z kolei tworzą niepowtarzalną ceramikę. Na ich stosiku znaleźć można było misy, wazony oraz magnesy z pięknymi malunkami. Dekoratornia For You zaprezentowała malowane ręcznie ozdoby na materiale oraz drewnie. W Łęgach Odrzańskich dominuje drewno. Kolejnym wystawcą, który z tego materiału tworzy piękne przedmioty jest Janusz Wińsko. Jego "cudowne" deski, drewniane ozdoby, wykonane z pasją, przykuwały uwagę. Kolejnym pasjonatem drewna jest mieszkaniec Lutyni Patryk (usługi stolarskie „Sęk w tym”),  który tworzy przytulne domki dla świnek morskich oraz innych zwierzątek, a także donice, huśtawki, ławki i skrzynie.

Na święcie łęgów dowiedzieliśmy się, że Decoupage to metoda wyklejania. W ten sposób można upiększyć każdy detal. MANOceramics, to kolejna pracowania ceramiki. Pani Agata tworzy w niej niepowtarzalne zastawy stołowe. Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe, zaproszenia to nowoczesny trend, który powstał dzięki niesamowitym zdolnościom manualnym Pani Małgorzaty Bernaś.

Na stoiskach  serwowano wiele smakołyków i domowych przetworów. Arkadiusz Dziakowski razem z Michałem Plewką zadbali o wykwintne dania z nutą swojskiego klimatu i tak pojawiła się okazja skosztowania tajskiego rosołu z warzywami, makaronem ryżowym i kim chi koreańskim, policzków  wołowych w czerwonym curry z mlekiem kokosowym i warzywami oraz nepalskim ryżem basmati,  ugaszenia pragnienia kombuchą własnej produkcji czy spróbowania shot kimichi (mocnego, aromatycznego i pikantnego produktu dla odważnych).

Nie mogło oczywiście zabraknąć stoiska gospodarzy. Ich soki, dżemy, octy oraz syropy, to tylko niektóre z licznych produktów przygotowanych z owoców uprawianych w sadzie: brzoskwini, wiśni, jabłek oraz gruszy. Pani Anna jak zawsze służyła dobrymi radami, w jaki sposób przyrządzać przetwory, aby smakowały wyśmienicie. Stoisko Państwa Szlączków obfitowało też w rozpływające się w ustach ciasta, zupy oraz najlepsze w powiecie pierogi ruskie, po które kolejki ustawiały się od początku imprezy.

O najmłodszych zadbała Pani Kasia Szczytko, która przygotowała dla nich sporo zbaw, a Pan Bartosz  serwował lody o wielu wyszukanych smakach. Kolejną atrakcją dla dzieci były alpaki. Przepiękne i bardzo przyjazne zwierzęta cieszyły się ich szczególnym zainteresowaniem.

W niedzielę odwiedziliśmy lutyński sad po raz kolejny. Klimat, który tu gości sprawia, że zarówno odwiedzający jak i sami wystawcy, czują się tu naprawdę dobrze.

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

"Straż Miejska nie bierze udziału w pościgach, lecz patroluje teren w celu zapewnienia bezpieczeństw...
Moje wyrazy wspolczucia jest mi niezmirnie przykro.Pani Wladzia byla wyjatkowo dobrym i cieplym czlo...
dsr skomentował/a Gmina przyjazna ojcom!
akurat aż się zdziwisz
takich miejsc jest więcej w mieście :-)

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.