środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w sobotę (zdjęcia i wideo)

Święto Wina w Mieście Skarbów. Tak było w sobotę (zdjęcia i wideo)

19.09. 2019

Można powiedzieć, że koncertowo zainaugurowano piętnastą już z kolei edycję Święta Wina w Mieście Skarbów, która odbyła się w dniach 14-15 września.

W sobotę imprezę rozpoczęto przed godziną 15:00. W centrum Środy Śląskiej, gdzie ustawiono pokaźną scenę, dużo wcześniej pojawili się liczni fani Mariusza Pudzianowskiego. Idol  miłośników sportów siłowych zorganizował dla nich liczne konkursy i udzielał porad.

Zaraz po nim wystąpił zespół Ikarus Feel. - Jesteśmy zespołem muzycznym wywodzącym się z Lublina. Nasza twórczość oscyluje w gatunkach takich jak rock, alternatywa oraz indie. Jesteśmy grupą młodych ludzi, których połączyła pasja i przyjaźń - mówią o sobie.

Później odbył się koncert Marcina Sójki, finalisty 9 edycji programu The Voice of Poland, który na zakończenie zaśpiewał wspólnie ze swoją rywalką w programie, średzianką - Gosią Pauką. Trzeba przyznać, że  utwór Zbigniewa Wodeckiego "Z tobą chcę oglądać świat", w ich wykonaniu brzmiał równie fantastycznie.  Dodać tu należy, że Gosia zaśpiewała także swój premierowy utwór „Miasto Kobiet”, do którego niedawno powstał teledysk.

W międzyczasie, kiedy do występu przygotowywali się muzycy gwiazdy wieczoru -  Jacka Stachurskiego, prowadzący wydarzenie Arian Walczyk zachęcał publiczność do udziału w licznych konkursach, w których zwycięzcy nagradzani byli butelką wina.  

Po godzinie 22:00 zaprezentowano widowiskowy pokaz laserowy, a o muzykę pod gwiazdami zadbał Dj Mike.

Tradycyjnie w Muzeum Regionalnym odbyły się imprezy towarzyszące, gdzie zaprezentowało się rycerstwo,  odbył się wernisaż wystawy Eugeniusza Józefowskiego „Na marginesie codzienności. 40 lat twórczości wizualnej 1979-2019" oraz pokaz konkursowy kostiumów historycznych.

Jak było w niedzielę? Atrakcji również nie brakowało, o czym wkrótce.

(red) / fot. mw i wk

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację