piątek 07.08.2020

Imieniny: Klaudii Kajetana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Święto Wojska Polskiego w Środzie Śląskiej (fotoreportaż)

Święto Wojska Polskiego w Środzie Śląskiej (fotoreportaż)

19.08. 2019

W czwartek 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Środzie Śląskiej odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców i gości.

Po południu na rynku dolnym zaparkowały wojskowe pojazdy. Tam uroczystość zapoczątkował pokaz sprzętu wojskowego oraz okolicznościowa akademia z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. Największe zainteresowanie bojowymi wozami wykazały dzieci, które chętnie zasiadały w pojazdach i zdawały mnóstwo pytań.

O godzinie 18:00 rozpoczęto mszę św.  w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Kolejnym punktem programu był uroczysty przemarsz przy akompaniamencie Średzkiej Orkiestry Dętej, w którym udział wzięli żołnierze 1 Średzkiego Batalionu 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich i emeryckich, wielu instytucji, harcerze i poczty sztandarowe.

Część oficjalną rozpoczęto od odśpiewania hymnu, podczas którego na maszt wciągnięto flagę Polski.

W pierwszej kolejności przemawiał senator RP Jarosław Obremski oraz burmistrz Środy Śl. Adam Ruciński i podpułkownik 10. WPD Sławomir Ślusarz.

Średzki batalion przygotował uroczysty apel pamięci oraz salwę honorową. Następnie pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich złożono wieniec.

Na zakończenie, w repertuarze pieśni patriotycznych, wystąpiła Średzka Orkiestra Dęta oraz wokaliści Dorota Kołodziej i  Krzysztof Wowczuk. Natomiast na dziedzińcu Domu Kultury była możliwość skosztowania pysznej, wojskowej grochówki przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wrocisławic.

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A co Ruciński już przeprosił się z PiSem? Wie już, że PiS wygra kolejne wybory, to przymila się i zaprasza ludzi ze środowiska.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Kto ich wpuśćił do mieszkania? Na to trzeba mieć zezwolenie. BTW brawo, kolejny kryminalista w więzi...
W Malczycach potrafią zachować się godnie. A w Środzie Śląskiej w Muzeum germańskiej nagrobki. Upade...
https://joemonster org/art/51178/#cm11496728 już się śmieją!
Kowal skomentował/a Pielgrzymi w Zakrzowie
Oczywiście idą z daleko zachowanym REŻIMEM SANITARNYM,dziadostwo

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…