czwartek 13.08.2020

Imieniny: Diany Hipolita

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Tak obchodzono Święto Niepodległości w Malczycach

Tak obchodzono Święto Niepodległości w Malczycach

09.11. 2018

Także w Malczycach odbyły się dziś obchody związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęto w Publicznym Przedszkolu w Malczycach, gdzie p. dyrektor mgr Grażyna Jędrzejewska – Choma powitała gości, na których po występach czekał słodki poczęstunek.

Przedszkolaki z grupy "Biedronki", pod bacznym okiem swojej wychowawczyni, przygotowały inscenizację poświęconą 100-leciu Odzyskania Niepodległości. Maluchy zaśpiewały też 4 zwrotki hymnu Polski i zatańczyły krakowiaka. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiersza „Kto ty jesteś? Polak mały”. 

Kiedy w przedszkolu słuchano występów "Biedronek", reszta grup przedszkolnych udekorowała trawnik przed obeliskiem, pięknymi biało-czerwonymi papierowymi kwiatkami, było ich 100 sztuk.

Obchody gminne

Po mszy świętej, pod obeliskiem w Malczycach odbyło się uroczyste złożenie wiązanek przez gminne władze i instytucje, a uczennice z Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska przygotowały artystyczno – muzyczną prezentację upamiętniającą ten szczególny dzień.

Warto tu nadmienić, że szkoła w Malczycach więziła udział w ogólnopolskiej akcji "100 kartek na 100-lecie Niepodległości".  

- Uczniowie przygotowali własnoręczne kartki wykonane w języku polskim, angielskim oraz niemieckim,  które zostały wysłane do 100 szkół w kraju, w zamian otrzymując taką samą ilość. Na tablicy nie mamy jeszcze wszystkich pamiątek, zapewne są w drodze - mówi dyrektor SP Malczyce, mgr Marzena Łaziuk.

Bieg Niepodległości

O godzinie 11:11 na boisku szkolnym wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy, po którym odbyła się rozgrzewka przygotowująca do Biegu Niepodległości ulicami Malczyc. Na pierwsze sto osób, na mecie czekały pamiątkowe medale, a na wszystkie dzieci słodki poczęstunek - wata cukrowa, przygotowana przez Radę Rodziców.

(kb) fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

W tle zdjęcia tytułowego jest promesa na dofinansowanie drogi Ciechów- Ogrodnica dlaczego ta droga j...
Wesoły skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Bogdan - Bogdan . Trzymaj się! ...To nie takie proste?
Bedzie to kolejne doborowe miejsce dla miejscowych smakoszy płynów gazowanych z miejscowego sklepu a...
Kiedy w końcu zniknie z parkingu cmentarza komunalnego w Malczycach samochód ciężarowy z logiem gołę...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…