Wydrukuj tę stronę
Tragedia w Wilkszynie. Potrzebna pomoc!

Tragedia w Wilkszynie. Potrzebna pomoc!

30.11. 2018

Przedwczoraj (28 listopada), po godzinie 19:00, średzka straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze domu w Wilkszynie, w którym mogą znajdować się osoby.

Na miejsce wysłano 6 zastępów JRG oraz 4 OSP, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz policję. Palił się budynek mieszkalny wraz z drewnianą dobudówką.

- W środku pomieszczeń znajdowały się duże ilości łatwopalnego płynu oraz butle z gazem. W pożarze na szczęście nikt nie został poszkodowany, a z płomieni ewakuowano królika. Działania strażaków poległy na oświetleniu, zabezpieczeniu oraz podaniu 4 prądów wody w natarciu na ogień oraz 2 prądów wody w obronie  – informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

W wyniku pożaru zniszczony został budynek mieszkalny, wraz z dobudówką. Starty oszacowano na około 350 tys. zł.

Przyjaciele zorganizowali zbiórkę, która pomoże rodzinie odbudować spalony dom, datki można przekazywać tutaj : https://zrzutka.pl/zvrwmg

- Od rana wielki sztab sąsiadów, rodziny i przyjaciół sprząta, to co pozostało. Przygnębiający widok. Bogu niech będą dzięki, że nikomu nic się nie stało! Dom wymaga ogromnej pracy i środków, żeby go odbudować – informują organizatorzy zbiórki.

Dla poszkodowanej w pożarze rodziny zorganizowano zbiórkę w świetlicy wiejskiej przy ul. Głównej 17. Potrzebne są rzeczy dla dziewczynki, lat 9, wzrost 146 o szczupłej budowie ciała, rozmiar buta 35-36, bielizna, przybory szkolne, zabawki. Organizatorzy liczą na rzeczy nowe, bądź niezniszczone czy podarte.

Świetlica (biblioteka) czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.

(kb) / fot. OSP Miękinia