poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uczniowie podstawówki w policyjnym areszcie

Uczniowie podstawówki w policyjnym areszcie

20.02. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Kolejny już raz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej gościli u siebie dzieci, aby przybliżyć im zawód policjanta.

Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej rozpoczęli zwiedzanie budynku komendy od sali odpraw, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą pracę policjanta, umundurowanie, wyposażenie oraz rodzaje poszczególnych służb.

Przy tej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa na drodze oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych, a także właściwego zachowania w kontakcie z osobą obcą i w przypadku ataku agresywnego psa.

W spotkaniu z pierwszakami wziął udział policjant wydziału prewencji, który zaprezentował wyposażenie służbowe wykorzystywane podczas zabezpieczania m.in. różnego rodzaju imprez i meczów.

Dzieci otrzymały kolorowanki, a także miały możliwość wykonania odcisków palców na specjalnie przygotowanych kartach pamiątkowych.

Następnie dzieci zwiedziły dyżurkę, a więc miejsce, gdzie odbierane są telefony alarmowe. Porozmawiały z dyżurnym, który zaprezentował sposób komunikowania się z patrolem, będącym w terenie.

Największe jednak emocje towarzyszyły wizycie w policyjnym areszcie, bowiem nie często zdarza się okazja, by wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych i poznać warunki oraz zasady przebywania w tym miejscu.

Na koniec dzieci obejrzały radiowóz. Każdy chętny mógł wsiąść do samochodu i poczuć się, jak funkcjonariusz na służbie. Aby wspomnienie wizyty w średzkiej komendzie trwało nieco dłużej, pierwszoklasiści otrzymali pieczątki z wizerunkiem Komisarza Lwa – maskotki dolnośląskiej Policji.

Przybliżenie zawodu policjanta, a także przypomnienie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa wynika z realizacji założeń akcji pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny".

(ms) / fot. KPP

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

0001

stihl

zuk baner

nadania i odbiory 18

taxi stas

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

allago reklama kino Obszar roboczy 1

Serwis

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo trans

komnet internet

panele 5kw

 

drewno kominkowe