Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uczniowie podstawówki w policyjnym areszcie

Uczniowie podstawówki w policyjnym areszcie

20.02. 2019

Kolejny już raz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej gościli u siebie dzieci, aby przybliżyć im zawód policjanta.

Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej rozpoczęli zwiedzanie budynku komendy od sali odpraw, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą pracę policjanta, umundurowanie, wyposażenie oraz rodzaje poszczególnych służb.

Przy tej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa na drodze oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych, a także właściwego zachowania w kontakcie z osobą obcą i w przypadku ataku agresywnego psa.

W spotkaniu z pierwszakami wziął udział policjant wydziału prewencji, który zaprezentował wyposażenie służbowe wykorzystywane podczas zabezpieczania m.in. różnego rodzaju imprez i meczów.

Dzieci otrzymały kolorowanki, a także miały możliwość wykonania odcisków palców na specjalnie przygotowanych kartach pamiątkowych.

Następnie dzieci zwiedziły dyżurkę, a więc miejsce, gdzie odbierane są telefony alarmowe. Porozmawiały z dyżurnym, który zaprezentował sposób komunikowania się z patrolem, będącym w terenie.

Największe jednak emocje towarzyszyły wizycie w policyjnym areszcie, bowiem nie często zdarza się okazja, by wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych i poznać warunki oraz zasady przebywania w tym miejscu.

Na koniec dzieci obejrzały radiowóz. Każdy chętny mógł wsiąść do samochodu i poczuć się, jak funkcjonariusz na służbie. Aby wspomnienie wizyty w średzkiej komendzie trwało nieco dłużej, pierwszoklasiści otrzymali pieczątki z wizerunkiem Komisarza Lwa – maskotki dolnośląskiej Policji.

Przybliżenie zawodu policjanta, a także przypomnienie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa wynika z realizacji założeń akcji pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny".

(ms) / fot. KPP

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

No niestety w Szczepanowie i Ciechowie nie było takich uczniow. Niech ktoś to wyjaśni
ubolewam że wciąż tylko zbiórki a przecież płacimy na tę rzekoma służbe zdrowia składki - podatki i ...
gratulacje chłopaki
a może tak by ktoś pogratulował młodzieży a nie tylko jadem plujecie ?!

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.