piątek 21.02.2020

Imieniny: Roberta Eleonory

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

środa, 20 listopad 2019 - roland-gazeta.pl

Najwięcej polskich emigrantów znalazło swój nowy dom na Wyspach – w Wielkiej Brytanii i w Irlandii. Do wyjazdu zachęciła ich perspektywa wysokich zarobków i lepszych standardów życia. Polska emigracja na Zielonej Wyspie jest tak liczna, że obecnie Polacy stanowią tam drugą co do wielkości grupę etniczną. Osoby mieszkające w Irlandii nierzadko wspierają finansowo rodzinę mieszkającą w kraju nad Wisłą. Wielu emigrantów może zastanawiać się więc, jak tanio przesłać pieniądze do Polski. Ważne są dla nich też informacje o tym, jakie dane okażą się potrzebne do nadania przekazu. Co zatem należy wiedzieć, gdy zamierza się wysyłać przelewy z Irlandii do Polski?

W Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Kobiecych Czwartków w Cyfrowym Kinie. Najpierw przewidziano seans filmowy, a później interesujące warsztaty.

Odpowiadając na wnioski mieszkańców powiat średzki przystąpił do realizacji projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeanalizowała policyjną mapę zagrożeń i wytypowała najbardziej niebezpieczne odcinki w powiecie.

środa, 20 listopad 2019 18:31

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miękini

Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn zaprasza na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 7 grudnia br. o godzinie 14:00 w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Miękini. 

środa, 20 listopad 2019 18:22

Pasowanie na przedszkolaka w gminie Malczyce

15 listopada br. był wyjątkowym dniem dla dzieci z grupy Sówek i Biedronek, uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Malczycach.

18 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini zaprezentowano spektakl „Judy Garland – wyznanie gwiazdy”, w której rolę wcieliła się polska znana aktorka Hanna Śleszyńska. W tym dniu sala widowiskowa wypełniona była po brzegi.

środa, 20 listopad 2019 14:48

Zapraszamy na wykład do muzeum

Zapraszamy na kolejny wykład do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. Tym razem tematem będzie "Dawne hutnictwo szkła w Karkonoszach i Górach Izerskich".

środa, 20 listopad 2019 13:46

Kontakt

Artykuł sponsorowany Reklama
publikacja w prasie (papier) publikacja na stronie internetowej
The maximum file size is 10mb (jpg, jpeg, png, pdf, doc,docx)
w prasie (papier) na stronie internetowej przykładowy format (plik do załączenia)
1 miesiąc 6 miesięcy 12 miesięcy
The maximum file size is 10mb (jpg, jpeg, png, pdf, doc, docx)
Nowa publikacja Opublikowane artykuły
The maximum file size is 10mb (jpg, png, pdf, doc, docx)
Redakcja ROLAND Gazeta Średzka zastrzega sobie prawo do wyboru materiałów, które będę publikowane.
Wideo relacja na żywo Tekst plus zdjęcia Własne materiały

Załącz pliki:

  1. Plakat wydarzenia (wysoka rozdzielczość)
  2. Mapa terenu i rozstawienie stanowisk
The maximum file size is 15mb (jpg, jpeg, png, pdf, doc)
Redakcja ROLAND Gazeta Średzka Forma oraz rodzaj patronatu będą omawiane indywidualnie, informacje w formularzu są niezbędne, aby rozpaczy taką możliwość.

Akceptuje warunki oraz Polityke Prywatności.

Gazeta „Roland” ukazuje się na terenie 5 gmin wchodzących w skład Powiatu Średzkiego od marca 1992 roku. Zajmuje się głównie problematyką społeczną, życiem samorządowym oraz sportem i kulturą.
Tytuł dobrze jest znany lokalnej społeczności, a fakt, że gazeta jest odpłatna świadczy o jej poczytności i dobrej pozycji na rynku lokalnym.
Podejmuje także wiele społeczno-kulturalnych inicjatyw, jak chociażby wykonanie galerii ulicznej "Środa Śląska wczoraj i dziś", czy tablic historyczno-informacyjnych (także na miejskim ratuszu).
Redakcja czasopisma stale angażuje się we współorganizację prestiżowych wystaw: "Twarze Średzkiej Bezpieki" i "31. rocznica Stanu Wojennego".
Ponadto nasza gazeta w 2012 roku, jako jedyna i pierwsza w powiecie średzkim była nominowana dwa razy do nagrody "Dolnośląski Klucz Sukcesu" w kategorii: "Najlepsza gazeta lokalna i portal internetowy" za lata 2011 i 2013.

SIEDZIBA REDAKCJI oraz BIURO REKLAM i OGŁOSZEŃ:
pl. Wolności 38/40/8,
55-300 Środa Śląska,
tel./fax 713 173 299
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZESPÓŁ REDAKCYJNY:
Anna Kalita - tel. 500 027343
Wiktor Kalita - tel. 509 666 306

WSPÓŁPRACA:
Klaudia Bąk, dr Grzegorz Borowski, dr Paweł Duma, Wojciech Kopacz, Dariusz Dziadosz, Tadeusz Ostropolski, Grzegorz Zaczyk, Bogdan Sziwa, Kamil Kalita, Mariusz Jastrzębski.

REDAKTOR NACZELNY:
Wiktor Kalita
ISSN 1641-8093

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam i ogłoszeń oraz opinie i poglądy wyrażane w komentarzach i listach. Zastrzega sobie prawo do skracania i przeredagowywania nadesłanych materiałów lub odstąpienia od ich publikacji.

Masz ciekawy temat, zdjęcie lub film? Zadzwoń: 713 173 299 lub napisz do nas!

 

Gmina Kostomłoty złożyła kolejne wnioski o dofinansowanie. Tym razem na dodatkowe zajęcia w żłobku, przebudowę Centrum Aktywności w Samborzu i montaż trybuny na boisku w Osieku.

Zapraszamy na pełne tajemnic spotkanie z autorem powieści kryminalnych „Martwy sad” i „Iluzja”.

Wczoraj, w pobliżu skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Rakoszycką w Środzie Śląskiej,  doszło do potrącenia pieszej. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał informację o zdarzeniu o godzinie 15:10.

Średzka Woda sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej, w dniu 20 listopada 2019 r. do godziny 16:00, może nastąpić przerwa w dostawie wody w miejscowości Środa Śląska - ul. Sikorskiego i ul. Kolejowa.

 

handlo trans

panele 5kw

nadania i odbiory 18

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

zuk baner

allago reklama kino Obszar roboczy 1

komnet internet

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

0001

Serwis

drewno kominkowe

stihl