wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

wtorek, 14 styczeń 2020 - ROLAND - powiat średzki / Środa Śląska, Miękinia, Malczyce, Udanin, Kostomłoty
wtorek, 14 styczeń 2020 16:28

50 lat razem! Jubileusz Państwa Sarwa

W gronie najbliższych i władz samorządowych, Państwo Janina i Marian Sarwa ze Środy Śląskiej spotkali się w Urzędzie Stanu Cywilnego, by wspólnie uczcić długoletnie pożycie  małżeńskie.

Złote gody odbyły się 20 grudnia 2019 r. Małżonkowie otrzymali list gratulacyjny i Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od prezydenta RP oraz kwiaty i prezenty.

Nie zbrakło okazjonalnego toastu i tortu, jak również wielu życzeń i ciepłych słów skierowanych do Jubilatów. My także im życzymy wielu kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu!
 

(rol) / fot. Foto Sztuka Ryszard Żłobiński

Informacja Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej informuje wszystkie pary małżeńskie, które w roku 2020 będą obchodziły Jubileusz 50-lecia o możliwości odznaczenia Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Procedura nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest dość złożona i czasochłonna, dlatego wniosek warto złożyć z dużym wyprzedzeniem. Zgodnie z obowiązującą ustawą o orderach i odznaczeniach, na wniosek osób obchodzących Jubileusz, Wojewoda właściwy ze względu na miejsce ich zamieszkania, występuje do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie takiego odznaczenia. Przed przesłaniem wniosku do
Kancelarii Prezydenta RP dane Wnioskodawców muszą zostać dokładnie sprawdzone, aby spełniały wymagania formalne, związane z przyznaniem Medalu.

Po podpisaniu postanowienia o nadaniu Państwu odznaczenia przez Prezydenta RP  i otrzymaniu Medali oraz legitymacji, które przesyłane są za pośrednictwem Wojewody, będą one mogły zostać Państwu wręczone przez Burmistrza Środy Śląskiej.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej przy pl. Wolności 5, tel. 71 317 34 30.

Od początku nowego roku średzcy policjanci zatrzymali już kilkunastu nietrzeźwych kierujących samochodami, motorowerem oraz rowerzystów. Funkcjonariusze ujawnili również osoby, które pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi postanowiły nie respektować zakazu sądowego i zdecydowały się wyjechać na drogę. Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę. Czyjaś nieodpowiedzialność i beztroska może kosztować drugiego człowieka utratę zdrowia lub nawet życia.

Od dnia 01.01.2020 r. wprowadzono obowiązek segregacji odpadów na terenie całego kraju.Ponadto informujemy, że od 01.01.2020 r.  nastąpiła zmiana stawki,  zgodnie z uchwałą Rady Gminy Miękinia nr XIV/153/19 z dn.29 listopada 2019 r., stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 24,00 miesięcznie za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość.

wtorek, 14 styczeń 2020 15:32

Zostań jednym z nas - wstąp do Policji!

Trwa rekrutacja do służby w Policji. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej oraz pod numerem telefonu 71/396-75-09, a także osobiście w siedzibie średzkiej Policji. Przyjdź do nas. Kto wie, może czekamy właśnie na CIEBIE!

Z kolejną edycją akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” wiąże się ogłoszenie konkursu plastyczno-filmowego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Konkurs adresowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, a jego tematem jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Jego celem jest zwrócenie uwagi narciarzy oraz innych miłośników sportów zimowych na zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich.

Dział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej zaprasza wszystkie Dzieci w wieku 6-10 lat na zajęcia czytelniczo – twórcze.

Organizatorzy - gmina Malczyce oraz Szkoła Podstawowa im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach, zapraszają na Turniej Tenisa Stołowego i Badmintona o Złotą Rakietkę.

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini informuje, że zaplanowano prace na czynnej sieci wodociągowej.

Wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn oraz sołtys wsi Lutynia Daniel Uszyński serdecznie zapraszają na Spotkanie Noworoczno – Opłatkowe.

Wzorem lat ubiegłych, dzięki zaangażowaniu lokalnej Akcji Katolickiej i w tym roku – już po raz 17 – odbyło się spotkanie opłatkowe osób starszych i samotnych w Udaninie.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej uprzejmie informuje, że od dnia 07 stycznia 2020 r. uległa zmianie obsługa interesantów w Urzędach Skarbowych w województwie dolnośląskim.

11 stycznia ULKS Marten Ciechów rozegrał zwycięski mecz z TOP Bolesławiec 6:4. Po 1 rundzie klub z Ciechowa jest na 3 miejscu w tabeli, a 1 i 2 drużyna ma tylko po jednym punkcie przewagi.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Dzieciom wielkie gratulacje. Ale widać że na siłę pan Ruciński chce zaistnieć w mediach i szuka każd...
I na ul.świdnicka 5-7 i dalej wzdłuż ulicy do skrzyżowania z Kościuszki ludzie palą wszystkim totaln...
dziękujemy za taką pomoc,jesteście nastawieni przeciwko ludziom tak wam nakazano i nic tego nie zmie...
Ile kosztuje miesiąc utrzymania całej straży miejskiej? Jakie są osiągnięcia strażników np w zeszłym...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.