Wydrukuj tę stronę
Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

05.11. 2019

25 października uczniowie klas ósmych ze szkół w Udaninie i w Ujeździe Górnym  po raz pierwszy wzięli udział w Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej we Wrocławiu.

Wyjazd dla uczniów zorganizowany został przez wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka na zaproszenie przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zajęcia przeprowadzono w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie uczniowie mogli wysłuchać specjalnie przygotowanej przez pracowników Kancelarii Sejmiku prezentacji o funkcjonowaniu administracji publicznej w województwie w formie około 75-minutowego wykładu multimedialnego.

W ramach zajęć zaprezentowano uczniom kompleksowe informacje dotyczące zadań realizowanych przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Na ich zakończenie przeprowadzono krótki konkurs z wiedzy o regionie i samorządzie, w którym uczniowie mogli wygrać gadżety z logotypem Dolnego Śląska.

Udział w lekcji stanowił dla naszych uczniów świetną formę edukacyjnego wsparcia w obszarze dotyczącym administracji, wzbogacając uczniów w rzetelną wiedzę oraz przyczyniając się do lepszego zrozumienia nie tylko zasad funkcjonowania administracji w regionie, ale też samej istoty samorządności terytorialnej. W latach następnych postaramy się zapewnić udział w tych zajęciach wszystkim uczniom kończącym naukę w szkołach podstawowych w naszej gminie.

Gmina Udanin