Wydrukuj tę stronę
Michałek tak bardzo chce chodzić...

Michałek tak bardzo chce chodzić...

28.09. 2020

Michał Sztech z Udanina od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe wzmożone i padaczkę lekooporną.

Nie mówi, a chodzenie jeszcze nie bardzo mu wychodzi. Uparcie próbuje chodzić po mieszkaniu, ale niejednokrotnie kończy się to upadkiem, super radzi sobie prowadzony za rączkę, ale powstałe przykurcze bardzo mu utrudniają utrzymać równowagę i sprawiają ogromny ból i dyskomfort.

Michałek bardzo chce samodzielnie chodzić i ciężko nad tym pracuje. Intensywna i systematyczna rehabilitacja daje efekty, ale skoki wzrostowe i siła napięcia wzięła górę... przykurcze i ból są coraz silniejsze, a chłopiec nie potrafi sam sobie z tym poradzić.

14.09.2020r. przeszedł kwalifikację do zabiegu operacyjnego z zastosowaniem metody Ulzibata. Metoda ta została opatentowana w Rosji. Opiera się na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni i zespołu bólowego, daje znaczący wzrost zakresu ruchu, pozwala uzyskać nowe i poprawić już istniejące możliwości motoryczne.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej operacji uratujemy bioderka Miśka, które już przez napięcie przechodzą w deformację, zmniejszą się przykurcze achillesów, przywodzicieli i mięśni dwugłowych ud - Michałek pójdzie do wyprostu, będzie stabilniejszy, nie będzie ciągle upadał, a nóżki nie będą już bolały... - mówią rodzice.

Operacja została wyceniona na 11,800 zł. Żeby uzyskać jak najlepszy efekt, potrzebna będzie bardzo intensywna rehabilitacja, a żeby przyspieszyć gojenie się ran i zmniejszyć ból po samej operacji, potrzebne będą zabiegi w komorze normobarycznej.

- Michałek musi też być odpowiednio przygotowany do narkozy, by nie zostały uaktywnione napady padaczkowe, czego bardzo byśmy nie chcieli i czego się nie ukrywam, bardzo się  boimy. Dlatego już zaczynamy przygotowywać jego organizm do tak dużego obciążenia - wyjaśnia mama chłopca.

(mpr)

Kochani! Po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie.

Jeśli możecie - POMÓŻCIE!!!

Czasu jest niewiele. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota!

Wpłat można dokonać na zrzutka.pl

lub na subkonto Michałka:

FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ

ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

TYTUŁEM: 27569 SZTECH MICHAŁ darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

j609ac9cb94e2012