Wydrukuj tę stronę
Uroczyste zakończenie konkursu „Patriotyzm - obowiązek i zadanie” w SP Udanin

Uroczyste zakończenie konkursu „Patriotyzm - obowiązek i zadanie” w SP Udanin

Cz, 03.12.2020 15:48

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie uroczyście zakończono konkurs on-line pt. „Patriotyzm - obowiązek i zadanie”.Mieszkańcy gminy Udanin wykonywali zdjęcia dokumentujące tegoroczny sposób świętowania Dnia Niepodległości i wysyłali na oficjalną stronę konkursu. Uroczystość  podsumowania wszystkich, patriotycznych działań została zorganizowana w ścisłym rygorze sanitarnym. Rozpoczęła się odśpiewaniem przez uczniów klas zerowych i przedszkola Mazurka Dąbrowskiego i piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Maluchy uczące się cały czas stacjonarnie na ten dzień przygotowały piękne, biało-czerwone kotyliony i własnoręcznie wykonane flagi.

Fundator świątecznych upominków dyrektor Bożena Basa wraz z członkami jury nagrodziła przybyłych laureatów i uczestników konkursu oraz wręczyła dyplomy za piękną postawę patriotyczną i wzór do naśladowania. Laureaci to: Zofia Kruk, Paulina i Julia Wójciak, Kaja Suszyńska, Alan Plizga,  A.A.A. Kościółek, Maria Nowek. Nagrodę specjalną, która trafiła do Alana Plizgi, ufundował wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Wyróżnienia otrzymali: Kuba Zieliński, Marcel Żarczyński, Szymon Jurek, Biedronki z Ujazdu Górnego, Żabki z Udanina, Pszczółki z Udanina, Kl 0a i 0b z Udanina.

Poza konkursem mieszkańcy przysyłali także nagrane patriotyczne piosenki i inne formy świętowania. Dlatego organizatorzy postanowili wręczyć upominki i dyplomy wszystkim, którzy zaprezentowali się na konkursowej stronie szkoły.

Nagrodę dodatkową ufundowaną przez sponsora, otrzymali Państwo Stachurscy z Gościsławia. Dyplomami  uznania nagrodzono: Macieja Bielec, Anię i Szymona Zielińskich.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w  konkursie. Do zobaczenia i usłyszenia za rok.

V.Leńska