Wydrukuj tę stronę
Wypadek, reanimacja... - sceny jak z horroru

Wypadek, reanimacja... - sceny jak z horroru

10.03. 2018

"Korytarz życia – Włącz myślenie", jest to akcja o zasięgu ogólnopolskim przeprowadzana przez strażaków ochotników z Ujazdu Górnego i Czernej (powiat bolesławiecki). Strażacy walczą o każdą sekundę podczas dojazdu do miejsca zdarzenia.

 

Realny problem, który został zauważony, stwarza duże niebezpieczeństwo dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. W ramach projektu jednostki OSP z Ujazdu Górnego i Czernej edukują kierowców w Internecie umieszczając stosowne filmy, grafiki i opisy, aby uświadomić wszystkich uczestników ruchu, dlaczego tak ważny jest korytarz życia.

- Kręcimy spot informacyjny, który będzie naszym flagowym materiałem przy realizacji naszej akcji społecznej „Korytarz życia – Włącz myślenie”. Większość z nas jest wzrokowcami, którzy zapamiętują obrazy czy filmy i tym materiałem chcemy wpłynąć na wyobraźnię, aby kierowcy zrozumieli, że jak nie ustąpią miejsca jadącym służbą ratunkowym, ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie – mówi Sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

W piątkowe popołudnie (2 marca) w Ujeździe Górnym miały miejsce sceny jak z horroru, wypadek drogowy, reanimacja poszkodowanego, który w efekcie utrudnionego dojazdu, niestety, nie przeżył.

- W tak silnej grupie, jak jesteśmy teraz Ochotnicy z Czernej i Ujazdu Górnego, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, GDDKiA i PZMOT możemy osiągnąć jeszcze więcej podczas walki z tym ogromnym problemem komunikacyjnym. Wszystkie służby ratunkowe, porządkowe i instytucje bezpośrednio związane z ruchem drogowym złączyły siły i mamy nadzieję, że już niedługo wyeliminujemy ten problem z naszych dróg – mówi Prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

W realizacji spotu informacyjnego pomaga strażakom profesjonalne studio filmowe z Wrocławia CITYMIND, a samą premierę już gotowego filmu planuje się najprawdopodobniej na 19.03.2018 r., na konferencji prasowej we Wrocławiu.

(ws)