Wydrukuj tę stronę
Zakończenie roku szkolnego w gminie Udanin

Zakończenie roku szkolnego w gminie Udanin

Pt, 26.06.2020 16:31

Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk uczestniczył dziś w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2019/2020 oraz pożegnaniu klas 8 w Szkołach Podstawowych w Udaninie i Ujeździe Górnym.To zakończenie roku różniło się znacząco w porównaniu z latami wcześniejszymi. Pomimo sytuacji związanej z Covid 19 i ograniczeniami udało się uroczyście uhonorować uczniów za wybitne wyniki w nauce, wyróżnić za dokonania i osiągnięcia oraz wręczyć świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Wójt także przekazał wyrazy uznania uczniom, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce, przekazując dyplomy i karty podarunkowe do Decathlonu.

Był to czas wzruszeń dla tych, którzy opuszczali mury obu szkół, ponieważ ze szkolą żegnali się nie tylko uczniowie ale też nauczyciele, którzy w tym roku odchodzą na zasłużoną emeryturę. W Udaninie jest to Pani Dorota Prochera, a w Ujeździe Górnym Pani Marzena Goleń. Mnóstwo ciepłych słów i gorących podziękowań słynęło do obu Pań.

Kończący się rok szkolny, a przede wszystkim ostanie 4 miesiące były trudne dla uczniów, nauczycieli i rodziców. System nauczania zdalnego postawił wysoko poprzeczkę ale wszyscy zdali ten test z wyróżnieniem. Zdobyta wiedza i umiejętności to klucz do sukcesu w życiu, a uczniowie szkół podatkowych są gotowi do dalszej drogi i kolejnych sukcesów.

Wójt gminy Udanin dziękuje gronu pedagogicznemu i całej społeczności szkolnej za ogromny wysiłek, wkład pracy w czasie pandemii, dobrą współpracę, a wszystkim uczniom życzy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji . Niech to będzie beztroski czas odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi.

Gmina Udanin