Wydrukuj tę stronę
Ulica Wierzbowa w Gałowie do przebudowy

Ulica Wierzbowa w Gałowie do przebudowy

Śr, 14.10.2020 21:52
  •  

Wczoraj w gabinecie starosty średzkiego podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Gałów (ul. Wierzbowa). Będzie to kolejna droga transportu rolnego wyremontowana przez nasz samorząd przy wsparciu urzędu marszałkowskiego.Nowa droga będzie miała 600 m długości i 4,5 m szerokości. W projekcie ujęto też utwardzenie poboczy oraz remont przepustów. Inwestycja będzie kosztować 289 tys. zł, z czego urząd marszałkowski w ramach dotacji celowej przekaże – 126 tys. zł. Po 81 tys. zł zapłacą powiat i gmina Miękinia. Remont wykona firma Berger Bau Polska i musi go skończyć do 12 listopada br.

W 2019 roku w ramach technologii transportu rolnego przebudowano ul. Gałowską w Lutyni, która w Gałowie przechodzi w ul. Wierzbową. Wytypowane ulice to najliczniej zamieszkałe odcinki powiatowej drogi nr 2083D.

– W temacie powiatowych dróg ciągle dużo się dzieje. Wczoraj umowa na Gałów, a jutro będziemy podpisywać kolejną umowę na remont drogi 2091D Piekary - Konary. W tym tygodniu planujemy też otwarcie ofert na przebudowę odcinka Prężyce – Lenartowice – Księginice. Obie inwestycje będą finansowane w 80 % z funduszu dróg samorządowych, pozostała kwota będą pochodzić z budżetu powiatu i gmin  –  informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.

(frp)