poniedziałek 27.01.2020

Imieniny: Anieli Jerzego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości w Piersnie

Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości w Piersnie

13.11. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Podobnie jak w całym kraju, tak samo we wsi Piersno odbyły się uroczystości poświęcone 100-leciu odzyskania niepodległości.

W niedzielę, podczas mszy świętej, ksiądz proboszcz Paweł Stypa poświęcił pamiątkową tablicę ufundowaną przez sołtysa wsi Piersno, Władysława Medyńskiego i mieszkańców Piersna z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie uroczystej mszy kilka słów wygłosił sołtys, dziękując mieszkańcom za przybycie i uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu.

Na tablicy znajdują się daty ważne dla Polski oraz wsi, która w poprzednim roku obchodziła obchody 800-lecia powstania. Tablica zawiśnie na terenie kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Piersnie.

(wm) fot. wm

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

o Booooszszsz ... .w Piersnie ? Really ?
W Piersnie jedyne co mogą zrobić w rocznicę to w danym dniu wypić tylko 100 butelek wódy, i nie więcej - bo się nie będzie liczyć na stu lecie ...
Dla nich stulecie, to to samo co stulejka ... więc o czym mi tu piszecie ... no luuudzie

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak widać dobrze obcykany jesteś w tych klimatach. Proponuję sprawdzić co to znaczy stulejka i nie porównywać tego słowa do Święta Odzyskania Niepodlegosci. Pochwal się dziadkom, rodzicom jak porównujesz Polskie święto, do czego je porównujesz. Sądzac po zwrotach "Booooszysz" "really" reprezentujesz pokolenie gimnazjum i na tym poziomie się zatrzymałeś. Pewnie na codzienne patriota i kibic a nawet nie wie o czym pisze i jak obraża własny naród.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie medyński prosze sprawdzic czy szamba w Piersnie są zakryte bo wyskoczy jeszcze jedna "baryła" i będą sie rozmnażać. <br />Brawo Piersno,brawo panie Władysławie!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację