poniedziałek 20.01.2020

Imieniny: Fabiana Sebastiana

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W centrum miasta kwitnie śmietnik (list do redakcji)

W centrum miasta kwitnie śmietnik (list do redakcji)

27.04. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Witam Szanowną Redakcję. Chciałbym za Waszym pośrednictwem przybliżyć nieco mieszkańcom miasta, ale też i turystom atrakcje jakie mogą zobaczyć zwiedzając nasze miasto. Nie całe, a część starówki.

Może idąc dalej, ogłosić konkurs na nazwę... tego czegoś, czego zdjęcia przedstawiam poniżej. Może macie jakiś zbędny kubek z logo gazety... może kalendarz... dla zwycięzcy.

A tak na poważnie. W centrum miasta, 20m od głównej arterii, kwitnie (dosłownie) śmietnik. Może to działalność gospodarcza? Może coś innego? (...)

Niestety, urzędnicy w ratuszu nie mogli zaspokoić mej ciekawości odnośnie tego czy dzierżawią ten teren komuś czy nie. Podanie... rozpatrzenie itp... Czas mija, a przyroda robi swoje i za 2-3 tygodnie problem przestanie być widoczny. Choć nie tak dawno na stronach Rolanda można było przeczytać o planach rewitalizacji ciągu murów obronnych... a rzecz właśnie dotyczy takiego miejsca.

Straż Miejska przyjęła zgłoszenie, ale pewnie mają też swoje procedury i póki co cisza. Chodzi o ten „kawałek” naszego miasteczka zaznaczony na zdjęciu z satelity. Poniżej fotka czegoś czego nie widać, a jednak to ten sam teren.

Aż trudno uwierzyć. Ktoś nieustannie, przez kilka dobrych lat, zrobił sobie sortownię śmieci na podwórku, aż dziw bierze, że okoliczni mieszkańcy się na to godzili.. no ale „...to Polska przecie...”

A jeśli to jest zgodne z obowiązującym prawem itp., to może niech gmina zainwestuje kilka zł... zrobi tabliczki informujące, że tu jest śmietnik i każdy może coś zbędnego dorzucić. Jakaś droga dojazdowa dla większych gabarytów. No ucywilizujmy to jakoś skoro nic innego "nie da się" zrobić, a okolicy to pasuje.

Czytelnik

P.S. Proszę nie podawać mojego adresu e-mail do ogólnej wiadomości, ponieważ można łatwo zweryfikować mą tożsamość,

a nie życzę sobie (ani nikomu innemu) wybitych okien lub podpalonych drzwi.

teren

 

 
Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Najpierw robisz zdjęcia ze swojego okna, a potem Zygmusia K. się boisz? Dzikiego lokatora i pasożyta?

This comment was minimized by the moderator on the site

Wystarczy sie zainteresować to człowiek się dowie, ze miasta ziemia mało kto sie interesuje. Dalej sobie głównymi sciezkami pojdzmy od ul. kosciuszki przy szkole ludzie dzikie działeczki zrobili, przejsc sie nie da przeganiaja a to miasta.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie byliście na wyborach? Oddaliście głos?
To do kogo macie pretensję!!
Trza było wybrać lepiej,,,,

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanowni Państwo wymagamy najpierw od siebie a potem od innych to świadczy o kulturze a raczej jej braku i to nie A. R. a każdy kto taki bałagan robi powinien ponosić konsekwencje...

This comment was minimized by the moderator on the site

ale żeby ktoś poniósł konsekwencje, to ktoś inny musi właściwie wykonywać pracę. Miejsce to jest o rzut beretem od Komendy Policji, w centrum miasta w którym jest Straż Miejska podległa burmistrzowi. Służby te gdyby chciały to z palcem w nosie ustaliłyby kto wyrzuca lub porzuca te śmieci. Nieopodal jest siedziba firmy sprzątającej miasto i biorącej za to pieniądze. Raczej wszyscy wiedzą o tym bałaganie. Obudzą się wszyscy jak przy tej suszy...

ale żeby ktoś poniósł konsekwencje, to ktoś inny musi właściwie wykonywać pracę. Miejsce to jest o rzut beretem od Komendy Policji, w centrum miasta w którym jest Straż Miejska podległa burmistrzowi. Służby te gdyby chciały to z palcem w nosie ustaliłyby kto wyrzuca lub porzuca te śmieci. Nieopodal jest siedziba firmy sprzątającej miasto i biorącej za to pieniądze. Raczej wszyscy wiedzą o tym bałaganie. Obudzą się wszyscy jak przy tej suszy ktoś tam rzuci "peta" albo w słońcu zapali się jakieś szkło i wybuchnie pożar,który może narobić nieszczęścia

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Takich miejsc w Środzie jest wiele wszyscy o tym wiedza tylko Pan Ruciński uważa że jest w najlepszym porządku. Facet żyje we własnym świecie.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację