W gminie Kostomłoty wkrótce będzie jaśniej

W gminie Kostomłoty wkrótce będzie jaśniej

18.03. 2019

W marcu Gmina Kostomłoty aplikowała o środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na zadanie „Budowa hybrydowego oświetlenia na terenie gminy Kostomłoty w ramach konkursu pn. ”Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2019”.

O planowanej nowoczesnej technologii, budowie lamp solarno – wiatrowych informowała wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, podczas zebrań wiejskich dotyczących wyborów sołeckich.  - W najbliższym czasie na terenie gminy zostaną postawione 54 lampy oraz lampy hybrydowe, które będą testowane pod kątem ekonomicznym – poinformowała Janina Gawlik.

W ramach projektu założono budowę lamp hybrydowych w ilości 10 sztuk na terenie gminy Kostomłoty w miejscowościach: Osiek – 1 lampa, Wichrów – 2 lampy, Kostomłoty – 2 lampy, Godków – 4 lampy, Budziszów – 1 lampa. Oświetlenie zostanie zamontowane wzdłuż dróg, w celu uzupełnienia braków w infrastrukturze oświetleniowej. Koszt całkowity planowanej inwestycji to 120 918,00 zł. z czego po stronie gminy wyniesie on 54 426,00 zł., a z dotacji celowej w ramach budżetu województwa 66 492,00 zł.

W związku z inwestycją pn. „Budowa oświetlenia ulicznego kablowego, wraz z zabudową stanowisk słupowych w miejscowości Budziszów”, 15 marca br. została zawarta umowa na realizację projektu. Przewidywany termin zakończenia prac, to 30 września br.

Jeszcze w lutym Urząd Gminy Kostomłoty zawarł umowę na realizację „Budowy oświetlenia ulicznego na terenie gminy Kostomłoty”.  Zadanie zostało podzielone na dwa etapy, w pierwszym zostanie wykonane oświetlenie uliczne w Kostomłotach, Piotrowicach oraz Szymanowicach, a przewidywany termin zakończenia prac, to 30 września br. Natomiast drugi etap, to wykonanie oświetlenia ulicznego w miejscowościach Osiek, Piersno, Siemidrożyce oraz Świdnica Polska, planowane zakończenie inwestycji przewiduje się na 30 września 2020 r.

(kb/gk) / fot. kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację